про училище та документи діяльності
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
Черкаське музичне училище
ім. С.С. Гулака-Артемовського

– один з найкращих мистецьких навчальних закладів не тільки Шевченкового краю, а й  України. В його стінах формується музична еліта, удосконалюють свій талант ті, кому самим Богом дано відчуття гармонії звуків.

Досвідчені викладачі училища окриляють юнацькі мрії своїх вихованців, надають їм впевненості, готують їх до великого життя в музиці.

Вже скоро пів століття педагогічний та студентський колективи училища творять історію, вписуючи сторінку за сторінкою, слово за словом його славні здобутки, напрацювання та звершення.

Якщо у 1961 році Черкаське музичне училище приймало своїх перших вихованців в трьох класах напівпідвального приміщення дитячої музичної школи № 1 міста Черкаси, то зараз, маючи хорошу матеріальну базу навчальних аудиторій, репетиційного та органного залів, фонотеки, бібліотеки з читальним залом, лабораторії звукозапису, їдальні, що розміщуються у будівлі, яка належить до пам’яток архітектури України та у сучасній добудові, училище надає всі умови для успішного навчання більше двохсот студентів.

Черкаське музичне училище ім.С.С.Гулака-Артемовського готує фахівців зі спеціальності “Музичне мистецтво” за спеціалізаціями:
фортепіано;
оркестрові струнні інструменти;
оркестрові духові та ударні інструменти;
народні інструменти;
хорове диригування;
теорія музики;
музичне мистецтво естради;
- академічний спів.

За 55 років у стінах училища підготовлено більше 4 тисяч молодих спеціалістів  різних спеціалізацій, більшість яких працюють в мистецьких колективах та дитячих школах естетичного виховання області. 

Найкращі випускники училища, закінчивши музичні академії та інститути мистецтв, стали викладачами вищих начальних закладів, керівниками творчих колективів, артистами оркестрів. Сорок сім з них  нині працюють викладачами училища, передаючи свій мистецький досвід сьогоднішнім студентам. 
Ось вже 34 роки колектив училища очолює заслужений працівник культури України Валентин Іванович Хороший. Він дбає про створення належних умов для підготовки висококваліфікованих фахівців для мистецьких навчальних закладів, культурно-освітніх установ та інших сфер діяльності, піклується щоб і студенти, і викладачі вибудовували свої партнерські стосунки на принципах взаємної довіри і поваги, вболівання за результати спільної роботи. За останні роки більш 50 студентів училища стали переможцями і вибороли звання лауреатів багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавської майстерності: «Юність, творчість, натхнення» (Угорщина), «Гірське сузір’я»(Словаччина), «Провесінь» (м. Кіровоград), «Софіївські сурми» (м. Умань).
Училище пишається  своїми талановитими випускниками, серед яких -  професор Московської консерваторії ім. П.І. Чайковського Ю. Власенко, В. Замула – володар Кубка Світу серед акордеоністів, Народна артистка України Л. Зайнчківська, відомі талановиті хорові диригенти О. Бондаренко та С. Бондаренко, О. Стадник – заслужені артисти України, театральний діяч С. Проскурня, а також більше 300 лауреатів міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних конкурсів виконавців успішно працюють не тільки в Україні, а й вкладають свій талант і набуті знання до національних скарбниць культур Росії, Латвії, Естонії, Польщі, Чехії, Швеції, Бельгії, Аргентини, Сербії, Австралії, Ізраїлю, США, Німеччини...

В училищі працюють ряд творчих виконавських колективів, які є окрасою мистецької ниви Черкащини. Вдячні глядачі із захопленням приймають твори української і зарубіжної класики, сучасної музики у виконанні симфонічного оркестру під керівництвом викладача училища заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка, оркестру народних інструментів – керівник Ірина Дяченко, духового оркестру – керівник Володимир Бреславський, ансамблю баянів – керівник Юрій Сажин, капели бандуристів – керівник Любов Бридько, хору училища під керівництвом Віктора Сергієнка, джаз-бенду – керівник Микола Євпак.

Стали вже традицією творчі звіти виконавських колективів перед жителями обласного центру. В рамках заходів Всеукраїнського тижня музики для дітей та юнацтва відчиняються двері органного та концертного залів музичного училища для всіх небайдужих до музичного мистецтва дітей. Ці концерти – справжнє свято музики.

Музичне училище – центр методичної роботи, школа підвищення кваліфікації викладачів шкіл естетичного виховання в області. Щорічно на базі училища відбуваються  практичні семінари, на яких викладачі училища виступають з доповідями, дають відкриті уроки, знайомлять викладачів шкіл естетичного виховання  з новинками музичної і педагогічної літератури.
 За ініціативи викладачів щорічно на базі училища проводяться обласні конкурси вокалістів «Пісенні вітрила», «Бабусині пісні», «Моя Україна». Сотні юних талантів з області змагаються в майстерності співу, набувають професійного досвіду.

У 1986 році Черкаському музичному училищу присвоєно ім'я видатного українського співака і композитора, автора першої національної опери "Запорожець за Дунаєм", нашого земляка С.С.Гулака-Артемовського. Щомісячно завдяки зусиллям студентів і викладачів різних циклових комісій відбуваються концерти "Музичної вітальні", започатковані до 190 річниці від дня народження С.С. Гулака-Артемовського вони різні за тематикою та спільні за суттю, бо тут завжди господарює музика, натхненно і хвилюючи. 

Добру славу музичному училищу творять талановиті, самовіддані, чуйні викладачі, серед яких Народна артистка України, кавалер ордена княгині Ольги Валентина Саввопуло, Заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко, Заслужені працівники культури України Володимир Желудов, Євген Кравченков, Валентин Хороший, лауреати Міжнародних конкурсів Володимир Бреславський і Микола Євпак та багато інших знаних в Україні та за її межами, самовіддано працюють сьогодні, продовжуючи славні традиції навчального закладу.  

Є, на жаль, і проблеми, які не вирішені протягом всіх років існування училища. Це:
- відсутність студентського гуртожитку, що дуже впливає на кількість абітурієнтів та їх якісний потенціал. Не секрет, що обдаровані і добре підготовлені абітурієнти разом з  добре організованим навчальним процесом, якісним педагогічним складом шукають і добрі умови проживання, чого не має училище;
- відсутній спортивний зал, без якого стає великою проблемою проведення занять з фізичного виховання в орендованих приміщеннях, що впливає на  їх якість, не дає можливості більш активно працювати спортивним секціям.
 
Колектив Черкаського музичного училища ім.. С.С.Гулака-Артемовського усвідомлює сутність і важливість поставлених  завдань  на шляху професійного становлення молодого покоління музикантів – педагогів, які збережуть і примножать традиції училища, відкриють свою сторінку в його історії.


Наказ №69 від 01.07.2019 Про підсумки семестрової екзаменаційної сесії та переведення на на ступний курс навчання

Наказ №69

Графік ліквідації академічної заборгованості студентів 2018-2019 навчального року (додаток до наказу №69 від 01.07.2019)


Рейтинг успішності 2018 - 2019
1-й курс

2-й курс
3-й курс

 
 
 

Наказ №62 від 18.06.2019 Про завершення навчанняЗвіт про проведення державних екзаменів в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовськогоу 2019 роціОсвітні програми та пояснення до навчальних планів


Фортепіано

Оркестрові струнні інструменти

Оркестрові духові та ударні інструменти
 
Народні інструменти
 
Хорове диригування
 
Теорія музики
 
Академічний спів
 
Музичне мистецтво естради (спів)
 
Музичне мистецтво естради (інструментальне виконавство)
 
Профільна середня освіта підготовки молодшого спеціаліста
   


Наказ №100 від 24.10.2017 Про запровадження Закону України "Про освіту"

 


Сертифікат про акредитацію


ВИТЯГ з рішення акредитаційної комісії від 3 липня 2017


Наказ №224 від 9.11.2017 Про переоформлення ліцензій


ВИТЯГ з реєстру навчальних закладів відомості щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти


Висновок експертної комісії про підсумки акредитаційної експертизи. 2017Положення про адміністративну раду Положення про організацію навчального процесу
   
 


ПРАВИЛА призначення академічних та соціальних стипендій у Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського:

 


Документи діяльності

Положення про студентське самоврядування в Черкаському музичному училищі  ЗВІТ про результати проведення переговорної процедури закупівлі №1 від 15.03.2016 року

Графік організації навчального процесу

Положення про методичну раду
ПОЛОЖЕННЯ про комісії студентського парламенту Черкаського музичного училища  ПОЛОЖЕННЯ про приймальну комісію Черкаського музичного училища

ПОЛОЖЕННЯ про апеляційну комісію Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського
Батьківський комітет Черкаського музичного училища
 


   


ПОЛОЖЕННЯ
про державну кваліфікаційну (атестаційну) та державну екзаменаційну комісії Черкаського музичного училища
Порядок затвердження переліку навчальних дисциплін вибіркової частини навчального плану для вивчення студентами Черкаського музичного училища ПРАВИЛА внутрішнього розпорядку Черкаського музичного училища

КЕРІВНИЙ СКЛАД

Правила користування навчальними аудиторіями
Перелік платних послуг, які можуть надаватися Черкаським музичним училищем КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом на 2015-2020 роки


КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

 

 

 


МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА:

Деталізований паспорт:

Угода оренди:

Довідка про передачу майна:
Довідка про відповідність полжежного стану будівлі:
Санітарний паспопрт:
     

16-10-2019


9 жовтня 2019 студенти та викладачі відвідали постановку гастрольної трупи Дніпровського театру опери та балету «Дон Кіхот». 


09-10-2019


30 вересня 2019 студенти Черкаського музичного училища привітали колектив працівників обласної універсальної наукової імені Т.Г. Шевченка з святом Всеукраїнського дня бібліотек. 


08-10-2019


11 жовтня 2019 о 12.00 - зустріч з аспіранткою Харківського національного університету мистецтв Аліною Харенко на тему УКРАЇНСЬКИЙ ДЖАЗ. Історія про те, як все починалось 


06-10-2019


9 жовтня 2019 о 14.45 - тематичний вечір "Козацькому роду нема переводу" 


04-10-2019


16 жовтня 2019 о 12.00 - КОНЦЕРТ доцента Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Юрія Попова 


01-10-2019


26 вересня 2019 студенти Черкаського музичного училища брали участь в нагородженні II обласного конкурсу з образотворчого мистецтва для обдарованої молоді «Палітра Черкащини» на створення ескізу «Герб моєї родини» в обласній бібліотеці для юнацтва імені Василя Симоненка. 


30-09-2019


18 вересня 2019 о 14.45 - КОНЦЕРТ «Знайомство з першим курсом» 


27-09-20192 жовтня 2019 о 14.45 - КОНЦЕРТ до Дня музики "Осінні мелодії"
 


09-12-2019


В цьому навчальному році день здоровя відбувся 11.09.2019 р. 


29-08-2019


27 липня в місті Черкаси проходив 18-й щорічний традиційний фестиваль OPEN-AIR «JAZZ-Діліжанс-2019» 


28-08-2019Урочиста лінійка, присвячена Дню знань
 


27-08-2019Збори 1 курсу навчання набору 2019 року
 


13-06-2019


17-19 травня 2019 року у м. Скадовськ відбувся 19-й традиційний Всеукраїнський конкурс-фестиваль дитячого та юнацького джазу «Джаз над морем». Четвертий рік поспіль черкаська делегація з успіхом виступає на цьому конкурсі і із задоволенням мріє знову і знову повернутись в цей благодатний край,- край, який претендує стати столицею дитячого та юнацького джазу! 


21-05-2019


18 травня - День науки в Україні 


16-05-2019


Студенти Черкаського музичного училища їм. С.С.Гулака-Артемовського в цікавій змагальній формі у вигляді квесту відпрацювали життєво важливі навички надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок урагану. Підсумки VI огляду методичних напрацювань викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих мистецьких шкіл Черкаської області, проведений у лютому - квітні 2019 року
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник