циклові комісії- Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
Відкрита лекція Рімантаса Слюжинскаса

Професор з Європи провів лекцію у Черкаському музичному училищі

6 листопада 2019 року в Черкаському музичному училищі відбулася непересічна подія. До нашого навчального закладу завітав із відкритою лекцією доктор мистецтвознавства, професор, старший науковий співробітник Відділу етномузикології Центру науки Академії музики і театру Литви (м. Вільнюс) Рімантас Слюжинскас.

Професор Р. Слюжинскас – визнаний у Європі дослідник народної музики, учасник багатьох наукових конференцій, член Міжнародної Ради з традиційної музики при UNESCO (ICTM), виконавець на литовських етнічних інструментах. Учасник та організатор фольклорних експедицій у різних регіонах Литви, а також Білорусі, Польщі, Україні та інших країнах. За час своєї наукової діяльності опублікував понад 100 наукових праць литовською, англійською, німецькою, польською, естонською, українською, боснійською, російською мовами, присвячених вивченню литовської народної музики та її звʼязкам із музикою інших народів. Багато років викладає низку фольклористичних дисциплін у мистецьких вишах Литви – литовську народну музику, музичну антропологію, історію та теорію фольклористики, гру на традиційних інструментах та ін. Виступає з лекціями та майстер-класами у різних країнах.   В Україні вже мав досвід проведення 2-тижневого курсу лекцій, відкритих для всіх охочих, з традиційної музики народів світу в стінах Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, а також у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та Київському університеті культури та мистецтв.

Лекція «Традиційна музична культура народів Північної Європи», що відбулася в Черкасах, була присвячена давній музиці країн Балтії та Скандинавії. Зокрема, вчений познайомив слухачів із традиційним «Йойк» народів Лáпі (Північна Скандинавія), грою на норвезькій 9-струнній скрипці Гáрданґера, фінським національним епосом «Калєвала» та інструментом кантелє.

Народна музика країн Балтії ожила для нас завдяки архівним записам жнивних пісень Дзукії (етнографічний регіон на Півдні Литви) та унікальній багатоголосній музиці «Сутартінєс» із Аукштайтії (північно-західний регіон Литви), естонського рунічного співу та гри на латвійських куоклє. Більшість із представлених професором під час лекції музичних жанрів входять до переліку світових скарбів нематеріальної спадщини UNESCO, що потребують охорони (в українській народномузичній культурі, нагадаємо, таким жанром є козацькі пісні).

Дослідник підготував для присутніх велику кількість відеоматеріалів та ілюстрацій, якими супроводжував свій виступ, робив цікаві та зрозумілі для широкої аудиторії коментарі, тож півторагодинна зустріч промайнула «на одному диханні». Публіка із захватом та інтересом сприйняла таку далеку та дещо екзотичну на перший погляд музику. Проте, уважні слухачі помітили чимало музичних елементів, що споріднюють традиційну музику народів Північної Європи із українським фольклором, зокрема, у архаїчних мелодіях, ритмах, тембрах…

Наукові звʼязки вченого з нашим училищем розпочалися ще у квітні 2018 року, коли професор взяв участь у фольклорній експедиції спільно з викладачами та студентами. Черкаське музичне училище пишається творчою та науковою дружбою з музикантами та ученими світового рівня, які щедро діляться з колегами та молодим поколінням своїми знаннями.

Галина Пшенічкіна

       



28-06-2025



💛💙24 червня 2025 міжнародний фестиваль “Музичні імпрези України” презентував новий проєкт “ОРГАННА МУЗИКА УКРАЇНИ” у стінах Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського — на клавішах старовинного органа.
 


02-06-2025



В Україні з 19 по 25 травня 2025 року вперше проводиться Національний тиждень безбар’єрності
 


28-05-2025



24 травня 2025 року відбувся концерт класу викладачки сольного співу РОЖКОВОЇ Олесі Анатоліївни
 


26-05-2025



11 червня 2025 о 14:45 - Концерт «Жіночий погляд»
 


20-05-2025



Перший відкритий регіональний двотуровий конкурс естрадно-джазового виконавства "Pop Jazz Wave" (м.Черкаси, 2025)
 





«Вишиванка – духовна броня українців». Святкове дійство відбулося в центрі Черкас на Театральній площі за участі учнівської та студентської молоді, вихованців закладів позашкільної освіти, їх мудрих і професійних вчителів та наставників
 


19-05-2025



21 травня 2025 о 14:45 - Концерт Алли Черненко, студентки 4 курсу спеціалізації "Оркестрові струнні інструменти"
 


07-05-2025



У сонячний четвер травня містечко Шпола, що на Черкащині, ожило від звуків музики — у Шполянській дитячій мистецькій школі відбувся довгоочікуваний концерт студентів "Народного відділу" Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського
 


03-05-2025



22 травня 2025 о 17:30 - Звітний концерт творчих колективів та сольних виконавців Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського
 


29-04-2025



3 травня 2025 о 13:30 - Гала-концерт переможців Першого відкритого регіонального двотурового конкурсу естрадного та джазового виконавства «Pop Jazz Wave»
 





7 травня 2025 о 14:45 - Концерт "Електрони та обертони"
 


24-04-2025



Студенти коледжу взяли участь в Grand-концерті "Багатоголосся" , що традиційно відбувається в рамках мистецько-освітнього проекту Черкаської обласної філармонії
 


23-04-2025



Просимо відвідувачів нашого сайту пройти Анкету про безбар'єрність в закладах освіти галузі культури.
 


09-04-2025



З 1 по 7 квітня 2025 року відбувся ІІ Всеукраїнський конкурс письмових та відеовідгуків «Твір театру/кіно, який мене вразив», організований кафедрою театрознавства Харківського національного університету мистецтв імені І.П. Котляревського.
 


04-04-2025



Вітаємо з перемогою навчальний хор студентів (під керівництвом Кладій Світлани, концертмейстерка Пономаренко Олена) з перемогою у Всеукраїнському вокальному конкурсі "Славетні імена"
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник