циклові комісії- Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
Відкрита лекція Рімантаса Слюжинскаса

Професор з Європи провів лекцію у Черкаському музичному училищі

6 листопада 2019 року в Черкаському музичному училищі відбулася непересічна подія. До нашого навчального закладу завітав із відкритою лекцією доктор мистецтвознавства, професор, старший науковий співробітник Відділу етномузикології Центру науки Академії музики і театру Литви (м. Вільнюс) Рімантас Слюжинскас.

Професор Р. Слюжинскас – визнаний у Європі дослідник народної музики, учасник багатьох наукових конференцій, член Міжнародної Ради з традиційної музики при UNESCO (ICTM), виконавець на литовських етнічних інструментах. Учасник та організатор фольклорних експедицій у різних регіонах Литви, а також Білорусі, Польщі, Україні та інших країнах. За час своєї наукової діяльності опублікував понад 100 наукових праць литовською, англійською, німецькою, польською, естонською, українською, боснійською, російською мовами, присвячених вивченню литовської народної музики та її звʼязкам із музикою інших народів. Багато років викладає низку фольклористичних дисциплін у мистецьких вишах Литви – литовську народну музику, музичну антропологію, історію та теорію фольклористики, гру на традиційних інструментах та ін. Виступає з лекціями та майстер-класами у різних країнах.   В Україні вже мав досвід проведення 2-тижневого курсу лекцій, відкритих для всіх охочих, з традиційної музики народів світу в стінах Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, а також у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та Київському університеті культури та мистецтв.

Лекція «Традиційна музична культура народів Північної Європи», що відбулася в Черкасах, була присвячена давній музиці країн Балтії та Скандинавії. Зокрема, вчений познайомив слухачів із традиційним «Йойк» народів Лáпі (Північна Скандинавія), грою на норвезькій 9-струнній скрипці Гáрданґера, фінським національним епосом «Калєвала» та інструментом кантелє.

Народна музика країн Балтії ожила для нас завдяки архівним записам жнивних пісень Дзукії (етнографічний регіон на Півдні Литви) та унікальній багатоголосній музиці «Сутартінєс» із Аукштайтії (північно-західний регіон Литви), естонського рунічного співу та гри на латвійських куоклє. Більшість із представлених професором під час лекції музичних жанрів входять до переліку світових скарбів нематеріальної спадщини UNESCO, що потребують охорони (в українській народномузичній культурі, нагадаємо, таким жанром є козацькі пісні).

Дослідник підготував для присутніх велику кількість відеоматеріалів та ілюстрацій, якими супроводжував свій виступ, робив цікаві та зрозумілі для широкої аудиторії коментарі, тож півторагодинна зустріч промайнула «на одному диханні». Публіка із захватом та інтересом сприйняла таку далеку та дещо екзотичну на перший погляд музику. Проте, уважні слухачі помітили чимало музичних елементів, що споріднюють традиційну музику народів Північної Європи із українським фольклором, зокрема, у архаїчних мелодіях, ритмах, тембрах…

Наукові звʼязки вченого з нашим училищем розпочалися ще у квітні 2018 року, коли професор взяв участь у фольклорній експедиції спільно з викладачами та студентами. Черкаське музичне училище пишається творчою та науковою дружбою з музикантами та ученими світового рівня, які щедро діляться з колегами та молодим поколінням своїми знаннями.

Галина Пшенічкіна

       



15-10-2024



16 жовтня 2024 о 15:30 - Майстер-клас і сольний концерт провідної сучасної академічної бандуристки Віти-Вікторії Задорожної
 


05-10-2024



9 жовтня 2024 о 14:45 - Концерт до Дня музики «Осінні мелодії»
 





Вітаємо з перемогою студенток Черкаського музичного фахового коледжу імені С.С. Гулака-Артемовського у другому Всеукраїнському конкурсі юнацької наукової творчості "Юні науковці в музичному всесвіті: у пошуках таємниць та відкриттів"
 


21-09-2024



25 вересня 2024 о 14:45 - КОНЦЕРТ "Знайомство з першим курсом"
 


12-09-2024



Студенти Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С.Гулака-Артемовського з початку навчального року провели перший музично-терапевтичний концерт «Мистецькі пігулки» в рамках проекту "Сила музики" міжнародного фестивалю "Музичні Імпрези України"
 


02-09-2024



8 серпня 2024 року було проведено благодійний концерт "З піснею в серці" для збору коштів на підтримку ЗСУ
 


05-08-2024

Рейтинговий список вступників за підсумками творчих конкурсів на основі базової середньої освіти та повної загальної середньої освіти у 2024 році
 



Наказ №66 "Про зарахування на 1 курс навчання на основі ПЗСО (за контрактом)"
 



Наказ №65 "Про зарахування на 1 курс навчання на основі ПЗСО"
 


02-08-2024

Про затвердження обсягів регіонального замовлення на підготовку фахівців у 2024 році для закладів вищої, фахової передвищої освіти.
 


29-07-2024

Наказ №64 "Про зарахування на 1 курс навчання" за державним/регіональним замовлення на основі базової середньої освіти
 


24-07-2024

Графік ліквідації академічної заборгованості студентами коледжу
 


23-07-2024

Наказ №62 "Про допуск до участі у вступних творчих конкурсах" осіб для вступу на основі повної загальної середньої освіти
 


16-07-2024

Наказ №59 "Про допуск до участі у вступних творчих конкурсах" осіб для вступу на основі базової загальної середньої освіти
 


26-06-2024



Однією із найважливіших і найяскравіших подій травня 2024 був Звітний концерт Черкаського музичного фахового коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник