Викладачка циклової комісії «Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни»
Пшенічкіна Галина Миколаївна успішно захистила дисертацію та отримала вчене звання
Кандидат мистецтвознавства. Таке рішення було одностайно затверджене Спеціалізованою Радою із захисту дисертаційних робіт, до складу якої входять провідні музикознавці України – М. Черкашина-Губаренко, М. Копиця, Ю. Чекан, В. Москаленко, Т. Гусарчук, І. Довгалюк, І. Драч та інші відомі вчені. Ця визначна для нашого навчального закладу подія відбулася 30 вересня 2020 року у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського, де Галина Миколаївна навчалася спочатку на кафедрі Історії української музики та музичної фольклористики (у класі проф. Євгена Єфремова), а згодом і в аспірантурі. Дисертація, над якою працювала дослідниця 15 років, була присвячена пісенному фольклору рідної Черкащини, зокрема, розмежуванню традицій Наддніпрянщини та Поділля, кордон між якими пролягає правобережною частиною Черкаської області.
Матеріал для своєї наукової роботи авторка збирала самостійно у численних фольклорних експедиціях (деякі з них і зі студентами коледжу), відвідавши близько 160 сіл області та записавши тисячі зразків народної музики, яка збереглася й до сьогодні. Доповнили цю аналітичну базу зразки з друкованих джерел та архівів, що містять записи народної музики з теренів Черкащини.
Найбільш показовими для виявлення і проведення кордонів між двома етнографічними регіонами виявилися архаїчні обрядові пісні (календарні та весільні), які склалися ще тисячі років тому та дійшли до нашого часу.
У додатках до дисертації містяться 150 нотних транскрипцій народних пісень, а також велика кількість аналітичних таблиць та карт, які унаочнюють результати дослідження.
Окрім своєї беззаперечної наукової цінності, дисертаційна робота може використовуватись у навчальному процесі при вивченні дисциплін «Музичний фольклор», «Запис і розшифровка музичного фольклору», «Українська музична література» тощо, а нотні зразки залучено до репертуару поціновувачів народної пісні або авторських композицій.
Бажаємо Галині Миколаївні подальшої плідної праці на науковій та викладацькій ниві! Пишаємось нашими кадрами!