Всеукраїнська конференція молодих дослідників народної музики
23 листопада 2019 р. студентки ІІІ та IVкурсів відділу теорії музики Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського разом зі своїм науковим керівником Галиною Пшенічкіною взяли участь у Другій всеукраїнській конференції молодих дослідників народної музики, яка відбулася на кафедрі музичної фольклористики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Конференція обʼєднала близько 30-ти учасників – студентів мистецьких навчальних закладів різних міст України – Києва, Львова, Черкас, Ужгорода, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького, Бахмута.
Організатори конференції, учасники та їхні викладачі
Під час всеукраїнського наукового зібрання розглядались різні важливі аспекти вивчення народної музики – регіональні етномузикознавчі дослідження, виконавський фольклоризм, історія фольклористики та її видатні постаті. До обговорення доповідей та дискусій активно долучились наукові керівники та організатори конференції, демонструючи щире зацікавлення виступами молодих дослідників, для багатьох з яких вони були першими у їх науковій карʼєрі.
ДоповідьКатерини Александровоїбула присвячена локальній пісенній традиції села Петропавлівка Городищенського району на Черкащині у площині динаміки її побутування. Катерина розповіла про кілька фольклорних експедицій до с. Петропавлівка, в одній з яких взяла участь сама під час студентської експедиції, організованої училищем у 2018 році. Доповідачці було цікаво порівняти жанровий та музично-стилістичний склад фольклорної традиції у одному селі та її динаміку протягом певного часового проміжку.
Олександра Малярова дослідила жанровий склад та стильові особливості музичного фольклору села Петрушин Чернігівського району. Студентка обрала саме Чернігівщину як поле для свого наукового дослідження, адже її зацікавив музичний фольклор рідного краю.
Ангеліна Сіренко звернулась до сучасних прочитань українського фольклору, зосередивши свою увагу на творчості етно-рок гурту «TheDoox». Готуючись до доповіді, вона вивчила чимало літератури, присвяченої сучасним музичним жанрам, а також особисто узяла інтервʼю у фронтмена гурту Максима Бережнюка.
Свої доповіді учасниці супроводжували аудіо-, відеоілюстаціями та слайд-презентаціями.
Для всіх наших дівчат виступ на цій конференції був першим у житті, проте, дуже успішним, що підтверджується багатьма схвальними відгуками з боку провідних вчених-етномузикологів України, які слухали студентів вживу та за допомогою інтернет-трансляції, яка була забезпечена організаторами.
Матеріали конференції були видані у спеціальному збірнику, тож можна привітати наших молодих музикознавиць ще й з першою науковою публікацією!
Окрім самої конференції, подорож до Львова мала насичену культурну програму. Черкаські учасники конференціївідвідали дім-музей видатної української співачки Соломії Крушельницької, імʼя якої було відоме у цілому світі. Похід до Львівського оперного театру та опера-балет Є. Станковича «Цвіт папороті» залишили незабутні враження. Приємною та пізнавальною також стала прогулянка Музеєм народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, в якому збережені давні архітектурні та етнографічні обʼєкти.
Щиро вдячні організаторам конференції у Львові – проф. Ірині Довгалюк, доц. Юрію Рибаку, доц. Ліні Добрянській, доц. Ларисі Лукашенко та багатьом іншим за чудовийзахід та отриманий нами науковий досвід, а також усім молодшим та старшим колегам за знайомство та приємне спілкування!