сектор практики- з історії
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
З історії
До 50-річчя Черкаського музичного училища
ім. С.С.Гулака-Артемовського (2011 рік)

«Музика здатна здійснювати певний вплив на етичну сторону душі; і раз музика володіє такими властивостями, то, вочевидь, вона має бути включеною до числа предметів, які виховують молодь». Арістотель

Сучасний викладач на новому етапі розвитку музичної освіти в Україні повинен усвідомлювати цілі, завдання, зміст, принципи, форми навчання, володіти класичними і новітніми методиками та засобами педагогічної роботи у сфері шкільництва; знати особливості психології різних вікових груп; розуміти основи організації діяльності початкового мистецького навчального закладу. Комплекс методико-педагогічних дисциплін у навчальному плані музичного училища націлений на вирішення цих складних завдань.

Головною метою «педагогічної практики» як навчальної дисципліни є застосування отриманих знань і навичок у безпосередній роботі, оволодіння необхідною професійною підготовкою відповідно до вимог часу та музично-педагогічної науки, опанування репертуару дитячої музичної школи, вивчення досвіду провідних викладачів із фаху. Для цього при Черкаському музичному училищі і була створена школа-студія. Вона є головною базою для проходження педагогічної практики студентами ІІІ – ІV курсів.

Протягом існування школи-студії її очолювали З.К.Зарудна, Л.І.Степаненко, Ю.Я.Сажин. Зараз цим навчальним підрозділом Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського завідує Ірина Михайлівна Черненко. 

ФОТО: ЗАВІДУВАЧІ ШКОЛОЮ-СТУДІЄЮ ПРАКТИКИ ПРИ ЧЕРКАСЬКОМУ МУЗИЧНОМУ УЧИЛИЩІ


З.К.Зарудна


Л.І.Степаненко


Ю.Я.Сажин


І.М.Черненко

ФОТО: Перші кроки майбутніх учителів музики (1960-ті)

Нині на шістьох відділах студії навчаються більше 100 учнів. Сектором практики на циклових комісія керують компетентні викладачі: фортепіано – Н.Ю.Желудова, оркестрові струнні інструменти – С.А.Амеліна, оркестрові духові та ударні інструменти – А.М.Оношко, народні інструменти – Ю.Я.Сажин, хорове диригування – Л.І.Василькова, музичне мистецтво естради – О.Л.Губерук, відділ теорії музики – Т.М.Ахременко. Навчальний процес організовано згідно з типовими навчальними планами та програмами для шкіл естетичного виховання. Під проводом досвідчених консультантів молоді музиканти, готуючись до професії викладача музичної школи, опановують прийоми результативної роботи з учнями.

На уроках педагогічної практики студенти ознайомлюються із різними сторонами навчально-виховного процесу, набувають навичок творчого підходу до педагогічної діяльності.

ФОТО ліворуч: Урок з маленькою ученицею веде студентка Н.Скорик.

ФОТО праворуч: Успішний виступ малого трубача на звітному концерті школи-студії

-----------------------------------------

ФОТО:  Учасники звітного концерту школи-студії педагогічної практики, який щорічно у травневі дні радує батьків, наставників і юних артистів-музикантів (2005)

Талановитими і наполегливими учнями школи-студії дбайливо і невтомно опікуються як студенти-практиканти, так і їх досвідчені консультанти. Юні вихованці Черкаського музичного училища постійно здобувають перемоги на обласних конкурсах обдарованих дітей. Серед лауреатів останніх років Науменко Дарина, Остроушко Ірина, Школьна Даша, Кошелєва Дарина та інші.

Чимало випускників школи-студії обирають музику своєю професією і продовжують навчання в училищі. Серед тих, хто останнім часом поповнив список успішних студентів Черкаського музичного училища, струнники – Є.Атамась і А.Шостопал, піаністи – Н.Скорик і Я.Резніченко, теоретики – І.Коломієць, отримав диплом молодшого спеціаліста із фаху «духові інструменти» П.Шаповалов тощо. Найбільш перспективні, за тривалі роки напружених занять переконавшись у правильності обраного шляху, здобувають вишу освіту в музичних академіях, як наприклад, І.Мартинюк, С.Резніченко, К.Нагорна, Ю.Гурін, А.Нестеренко, А.Харенко (Помогайбо)...

-------------------------------------------
Адміністрація Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського буде вдячна відвідувачам сайту за надання додаткової об’єктивної інформації (факти, спогади, фото тощо) щодо того, як складалася мистецька доля його випускників. Ваші відгуки, побажання, уточнення, доповнення у коректній формі відсилайте 
на електронну адресу 
muza-p@neocm.com або pomogaj@ukr.net

        chm

28-07-2020

Наказ № 71 від 27.07.2020 "Про зарахування на 1 курс навчання"
 


22-07-2020

Рейтинговий список рекомендованих до зарахування на основі базової загальної середньої освіти у 2020 році
 


13-07-2020

Наказ № 64 від 02.07.2020 р. "Про підсумки семестрової екзаменаційної сесії та переведення на наступний курс навчання"
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник