новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
05-05-2021
День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом
 


День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Лист Офісу Президента України щодо 75-тої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 75-тої річниці завершення Другої світової війни

Лист Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП) Щодо відзначення Дня пам'яті та примирення

Лист Міністерства освіти і науки України Про відзначення Дня пам'яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги)

Інформаційні матеріали Українського інституту національної пам'яті до змісту відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Матеріали до відзначення Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня)


Документальний фільм «Примирення з перемогою»


Документальний фільм «Діти перемоги»


 ЦІНА ПЕРЕМОГИ. „ПАМЯТАЄМО І НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО“


Бібліотека Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського рекомендує: ПОЗНАЙОМСЯ, ПРОЧИТАЙ:

1. Петровський В.В.. Книга „Історія України: неупереджений погляд“: Факти. Міфи. Коментарі  - Х.: ВД „ ШКОЛА“, 2007. – 592 С., [18] арк. іл.
Ця книга є одним із найбільш сучасних оригінальних видань, що охоплює величезний період вітчизняної історії – від прадавніх часів до сьогодення.

2. Карпов К. І.. Книга „ Йшли полки по Україні“.- К.: Молодь, 1990.-184 с.:іл.
На основі маловідомих архівних матеріалів у хронологічній послідовності в документально-публіцистичних нарисах висвітлюється мужність і висока майстерність, проявлені воїнами 1-го - 4-го Українських фронтів у битвах.

3. Книга „ Не підлягає  забуттю“: нацистський окупаційний режим на Черкащинні (1941-1944): збірник наукових статей, документів, матеріалів та спогадів / Керівник проекту О. А. Воронкіна, упорядники: В. М. Мельниченко, Т. А. Клименко, Г. М. Голиш. – Черкаси : Вертикаль, 2013.-366., ілюстр.
Наукові статті, архівні документи та матеріали, що складають основу збірники, розповідають читачам про нацистський окупаційний режим на території сучасної Черкаської області, який тривав з липня 1941 року по березень 1944 року.

4. Історія Шевченкового краю 1939-2002 рр. : навч. посіб. з історії Черкащини / під наук. і заг. ред. М. Бушина. – Черкаси : Відлуння-плюс, 2003. – 233 с.; укр. мова.
У запропонованому посібнику показано трагічні події років окупації німецько-фашистськими загарбниками, повоєнна відбудова народного господарства області.

5. Бокаль В. А., Польовий Л. П.. Книга „Історія культури України“: Навч. Посіб. – К.: МАУП, 2001. – 2-ге вид., доп. – 256 с. – Бібліогр.: с 245-249
Культура України в роки війни та повоєнного часу. Історичний огляд культурних процесів дає змогу простежити розвиток культури України від давніх часів до сьогодення.

6. Макогон А. Збіркапоезії„Перед  тобою стану на коліна“ – Черкаси: Вид. Чабененко Ю.А., – 2005.-48с. –  Літературно-художнє видання.
Тільки мужній, героїчний народ зміг перенести на собі всі страждання і біди, війни, голод і холод – відображення у віршах„Сплять…солдати“, „Визнання!“, „До 60 річчя Перемоги“.

7. Негода М. Т.. Книга   „ Сповідь перед собою“ – Черкаси: Вид. Чабененко Ю.А., – 2006. - 302с.
У цій книжці поет, прозаїк, драматург, заслужений діяч мистецтв України Микола Негода сповідально оповідає про своє напівсирітське дитинство, голодомор 33-го, участь у підпіллі й партизанському русі в роки Другої світової війни, важкий хліб газетяра в повоєнний період, свої університети... Дивиться на себе тодішнього з погляду сьогоденного, не завжди схвалює свої вчинки, намагається осягнути час і себе в ньому.

8. Негода М. Т.. Книга   „ Степом, степом…“: Пезії. – К.: Дніпро, 1988. – 2019 с.
У збірці представлено кращі твори сучасного українського письменника, тематика яких надзвичайно широка. Пише поет про Велику Вітчизняну війну в віршах „Степом, степом…“,„ Сучасна балада“, „Пішли на фронт“.

9. Довженко О. П. Книга „Зачарована Десна“ : кіноповість, оповід., щоденник / О. П. Довженко ; худож.-оформ. А. С. Ленчик. – Харків : Фоліо, 2007. – 287 с. – (Українська література).
До видання ввійшли найкращі твори класика української літератури та видатного кінорежисера світового масштабу Олександра Довженка (1894–1956): свого часу заборонена кіноповість „Україна в огні“, кіноповість „Земля“,  авторизований варіант кіноповісті „Зачарована Десна“, оповідання „Ніч перед боєм”,  а також „Щоденник. 1941–1956“, де описані історичні події, свідком яких був О. Довженко.

10. Сизоненко, О. Книга „Не поле перейти...“ : Романи і повість - К.:  КП Редакція журналу „Дніпро “, 2004.- 463 с.
У цій книзі пропонується роман „Білі хмари“ – про нелегку долю батьків і дітей як у повсякденному мирному житті, так і в роки воєнного лихоліття, повість „Paul, Peter, Jogan…“, а також новий роман „ Не поле перейти…“. Ці твори про реальні події Великої Вітчизняної війни. Їхні герої – конкретні люди із справжніми, а не вигаданими іменами.

11. Шолохов М. О. Книга „Вони воювали за Батьківщину“ : Розділи з роману / Пер. З рос. С. Ковганюка; післям. А. Кулінича. -К.: Україна, 2004.-208с.: порт.
У творі розповідається про солдатів і офіцерів піхотного полку, які у кровопролитних боях боронили рідну землю від німецько-фашистських загарбників.

12. Покришкін О. І. Книга „ Небо війни“: повість фронтових літ – Київ, 1965. -278с.:іл.
Книга маршала авіації Олесандра Івановича Покришкіна (1913-1985) - розповідь про повітрянні бої радянських винищувачів в небі.

13. Ковпак  С.А..  Книга „Від Путивля до Карпат“ / С. А. Ковпак; [вступ. ст. П. М. Воронька ; літ. запис Є. М. Герасимова]. – Львів: Каменяр, 1980. – 180, [2] c. : портр.
Книга мемуарів командира Сумського партизанського з'єднання у Велику Вітчизняну війнугенерал-майора Сидора Ковпака в літературному записі Євгенія Герасимова.

14. Караваєв В.М.. Книга „У бою і труді“ ;[Пер.з рос. В. Л. Ніколенко;  Худож. оформл. В. П. Вересюка]. – К.: Веселка, 1985.- 229 с., іл.
Збірка документальних розповідей про синів і дочок полків, що стали разом з дорослими на захист Батьківщини у роки Великої Вітчизняної війни, про юних трудівників тилу, що самовідданою працею на заводах і полях допомагали наближати Перемогу.

15. Лазаренко Л. А.. Пісенник „ Пісні Великої Вітчизняної війни “.- К.: Мистецтво, 1964.-76 с.

16. Стельмашенко О. О.. Пісенник-альбом „Пісня, обпалена війною“ .- К.: Музична Україна, 1974. -78с.

17. Маковий Д.І. Пісенник „ Пісні миру“.- К.: МузичнаУкраїна, 1977. -80с.

18. Пісня „Степом, степом…“  Музика Пашкевич А., Слова Негоди М..

Вебліографія:

https://old.uinp.gov.ua/methodicmaterial/informatsiini-materiali-do-dnya-pam-yati-ta-primirennya-i-dnya-peremogi-nad-natsizm

https://www.istpravda.com.ua/blogs/4e0243e77c1e9/view_news

https://www.youtube.com/watch?v=YOozIOWuczM

        chm

02-06-2021Школа-студія педпрактики при Черкаському музичному коледжі ім. С.С. Гулака-Артемовського запрошує на навчання
 


25-05-202130 травня 2021р. о 13.00 - Концерт класу сольного співу викладача Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського Рожкової Олесі Анатоліївни
 


18-05-2021Вітаємо студентку 4 курсу відділу академічного співу Коритник Тетяну з численними перемогами у мистецьких конкурсах!
 


14-05-202116 травня - День пам’яті жертв політичних репресій. Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.
 


05-05-2021День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією
 


30-04-2021Циклова комісія «Музичне мистецтво естради», як і в минулому році, вирішила продовжити минулорічний цікавий захід, присвячений Міжнародному дню джазу – «Джазовий марафон 2021»
 


28-04-2021У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»
 


22-04-202126 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.
 


20-04-2021Студенти коледжу підготували проекти «Будинок моєї мрії» і в режимі онлайн в Google Meet їх презентували
 

15 квітня 2021 року в онлайн режимі був проведений семінар для викладачів шкіл естетичного виховання на тему «Особливості звукоутворення в академічному, народному та естрадному співі»
 


15-04-2021У квітні 2021 року виповнюється 7 років від початку збройної агресії Російської Федерації на Сході України
 


12-04-2021Вітаємо переможців XXVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь» 2021р
 

З 22 по 29 березня 2021 року відбувся XVI Всеукраїнський відкритий джазовий конкурс пам’яті Р. Кобанченка у дистанційному режимі, який проводив Одеський фаховий коледж мистецтв ім. К.Ф. Данькевича
 


04-04-2021Засідання клубу «Зірковий шлях». Романенко Марина виступила з темою «Софія Ротару -легендарна українська співачка"
 

30 березня 2021 року студенти нашого коледжу концертували на великій сцені разом із професійними артистами академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії у вже традиційному мистецькому проекті «Віртуози завтрашнього дня»
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник