новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
22-04-2021
35 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян.

Рекомендуємо переглянути документальні фільми:

«Розсекречена історія. Таємниці Чорнобиля. Запрограмована катастрофа?»


Чорнобильська трагедія – біль України»


«Чорнобиль. Моя зміна»


Рекомендації від працівників бібліотеки Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського:
35 РОКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

ОЗНАЙОМСЯ, ПРОЧИТАЙ:

1. ВіринаЛ. А.  . Книга  „Тієї вогняної ночі“ : Чорнобильська оповідь /Післяслово В. Бердова.-К.:Молодь,1989.-192 с.: фотоіл.
Про подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС начальника чати воєнізованої пожежної частини № 2 лейтенанта Володимира Правика.

2. Губарев В. С. Книга „Зарево над Припятью“: Записки журналиста. – М.: Мол. гвардия, 1987. - 239[1] с., ил. – (Эврика).
Книга письменника і журналіста, редактора газети „Правда“ по відділу науки Володимира Губареваоповідає про аварію на Чорнобильській АЕС, про історії розвитку атомної промисловості, про сьогодення і майбутнє мирного атома.

3. Щербак Ю.Н. Книга „Чорнобиль“:  Документальне оповідання. – М. : Письменник, 1991. – 464 с.
Книга відомого українського письменника Юрія Щербака присвячена чорнобильської трагедії 1986 року. Документальне оповідання "Чорнобиль" задумано автором як художнє дослідження причин аварії на Чорнобильській АЕС: в книзі звучать голоси селян і академіків, оперативного персоналу АЕС і пожежників, військових фахівців і священиків. За розповідями очевидців вперше реконструйована картина розвитку аварії, в оповіданні використані численні невідомі досі публікації західної преси з приводу чорнобильських подій.

4.Олійник Б. І. Книга „Стою на землі“: Вірші та поеми. – К.: Криниця, 2003. – 696с.: порт.
„ Дорога на Чорнобиль“, „ Крик Чорнобиля“, „Сім“   – мовний образ Чорнобиля в поезії Бориса Олійника.

5. Крищенко В. Д. Книга „Українська душа“:Літературно-художнє видання. – К.: Дніпро,2009. 592с.
Книга „Українська душа“ – певною мірою підсумковий доробок славетного поета-лірика і поета-пісняра, народного артиста Вадима Крищенка.
Відображення подій найбільшої техногенно-екологічної катастрофи сучасностіна Чорнобильській АЕС в його віршах „ Історія“  та „ Зона“.

6.Лапін В. М. „Безпека життєдіяльності людини“ : Навч. Посіб. – 6-те вид., перероб. і доп. – К.: Знання, 2007. – 332с.
У посібнику розглянуто проблеми екологічної безпеки в умовах науково-технічного прогресу. Показано взаємозв’язок людини з навколишнім середовищем – природним,техногенним, соціальним. Охарактеризовано негативні фактори середовища життєдіяльності, а також їх влив на здоров’я людини. Прикладом є найбільша техногенна катастрофа XX століття глобального характеру (157-171с.).

7. Фотоальбом „Під полиновою зорею“: Фотонарис про історію та культуру Чорнобильського Полісся / Фото: М. Загреби, М. Глушка, С. Гвоздевич та ін.; Упоряд.: Є. Аристов, Р. Омеляшко. – К., „ АртЕк“, 1996. – 160с.: іл.
В альбомі використані фондові матеріали історико-культурної експедиції Мінчорнобиля України.

8. Пісня „На Чорнобиль журавлі летіли“:  Слова: Дмитро Павличко. Музика: Олександр Білаш.

9. Газетна стаття „Чорнобиль не має минулого часу“ : Культура і життя, 18 грудня 2020 року, № 24, 5с..
Про книгу Людмили Житньої «Чорнобиль – очима жінок (Інтерв’ю з атомною катастрофою)».

---------------------------------------

Виставка  в бібліотеці Черкаського музичного коледжу до 35 річчя Чорнобильської трагедії.

 

---------------------------------------

 Вебліографія про Чорнобильську трагедію

http://www.history.vn.ua/article/60.html

http://ua.textreferat.com/referat-5164-1.html

http://ua.textreferat.com/referat-5324-1.html

https://www.cinema.in.ua/filmy-pro-chornobyl/

Дев’ять заходів до 35-ї річниці чорнобильської катастрофи, до яких вам захочеться долучитися:

https://osvitoria.media/experience/shho-rozpovisty-pro-chornobyl-dityam-9-onlajn-podij-do-35-h-rokovyn-katastrofy/

        chm

02-06-2021Школа-студія педпрактики при Черкаському музичному коледжі ім. С.С. Гулака-Артемовського запрошує на навчання
 


25-05-202130 травня 2021р. о 13.00 - Концерт класу сольного співу викладача Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського Рожкової Олесі Анатоліївни
 


18-05-2021Вітаємо студентку 4 курсу відділу академічного співу Коритник Тетяну з численними перемогами у мистецьких конкурсах!
 


14-05-202116 травня - День пам’яті жертв політичних репресій. Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, спочатку з’явився в національному календарі країни наприкінці 90-х років і носив назву "День пам’яті жертв голодомору", відображаючи в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.
 


05-05-2021День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією
 


30-04-2021Циклова комісія «Музичне мистецтво естради», як і в минулому році, вирішила продовжити минулорічний цікавий захід, присвячений Міжнародному дню джазу – «Джазовий марафон 2021»
 


28-04-2021У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»
 


22-04-202126 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.
 


20-04-2021Студенти коледжу підготували проекти «Будинок моєї мрії» і в режимі онлайн в Google Meet їх презентували
 

15 квітня 2021 року в онлайн режимі був проведений семінар для викладачів шкіл естетичного виховання на тему «Особливості звукоутворення в академічному, народному та естрадному співі»
 


15-04-2021У квітні 2021 року виповнюється 7 років від початку збройної агресії Російської Федерації на Сході України
 


12-04-2021Вітаємо переможців XXVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь» 2021р
 

З 22 по 29 березня 2021 року відбувся XVI Всеукраїнський відкритий джазовий конкурс пам’яті Р. Кобанченка у дистанційному режимі, який проводив Одеський фаховий коледж мистецтв ім. К.Ф. Данькевича
 


04-04-2021Засідання клубу «Зірковий шлях». Романенко Марина виступила з темою «Софія Ротару -легендарна українська співачка"
 

30 березня 2021 року студенти нашого коледжу концертували на великій сцені разом із професійними артистами академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії у вже традиційному мистецькому проекті «Віртуози завтрашнього дня»
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник