новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
09-10-2020
Захист кандидатської дисертації

Викладачка циклової комісії «Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни» Пшенічкіна Галина Миколаївна успішно захистила дисертацію та отримала вчене звання Кандидат мистецтвознавства. Таке рішення було одностайно затверджене Спеціалізованою Радою із захисту дисертаційних робіт, до складу якої входять провідні музикознавці України – М. Черкашина-Губаренко, М. Копиця, Ю. Чекан, В. Москаленко, Т. Гусарчук, І. Довгалюк, І. Драч та інші відомі вчені. Ця визначна для нашого навчального закладу подія відбулася 30 вересня 2020 року у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського, де Галина Миколаївна навчалася спочатку на кафедрі Історії української музики та музичної фольклористики (у класі проф. Євгена Єфремова), а згодом і в аспірантурі. Дисертація, над якою працювала дослідниця 15 років, була присвячена пісенному фольклору рідної Черкащини, зокрема, розмежуванню традицій Наддніпрянщини та Поділля, кордон між якими пролягає правобережною частиною Черкаської області.Матеріал для своєї наукової роботи авторка збирала самостійно у численних фольклорних експедиціях (деякі з них і зі студентами коледжу), відвідавши близько 160 сіл області та записавши тисячі зразків народної музики, яка збереглася й до сьогодні. Доповнили цю аналітичну базу зразки з друкованих джерел та архівів, що містять записи народної музики з теренів Черкащини.Найбільш показовими для виявлення і проведення кордонів між двома етнографічними регіонами виявилися архаїчні обрядові пісні (календарні та весільні), які склалися ще тисячі років тому та дійшли до нашого часу.У додатках до дисертації містяться 150 нотних транскрипцій народних пісень, а також велика кількість аналітичних таблиць та карт, які унаочнюють результати дослідження.

Окрім своєї беззаперечної наукової цінності, дисертаційна робота може використовуватись у навчальному процесі при вивченні дисциплін «Музичний фольклор», «Запис і розшифровка музичного фольклору», «Українська музична література» тощо, а нотні зразки залучено до репертуару поціновувачів народної пісні або авторських композицій.Бажаємо Галині Миколаївні подальшої плідної праці на науковій та викладацькій ниві! Пишаємось нашими кадрами!

        chm

23-11-202021 листопада, в Україні відзначають День Гідності і Свободи
 


20-11-2020Міжнародний конкурс скрипалів імені Мирона Полякіна. Нагородження переможців відбулося в органній залі Черкаського музичного коледжу
 


19-11-202019-20 грудня 2020 року на базі Черкаського музичного коледжу ім. С. С. Гулака-Артемовського відбудеться Перший Всеукраїнський конкурс з музично-теоретичних дисциплін «Ключ до майстерності 2020»
 


10-11-2020

9 листопада 2020р. студенти коледжу брали участь у флешмобі до Дня української писемності та мови
 


05-11-20208-11 жовтня 2020 в дистанційному режимі відбувся другий тур 4 Всеукраїнського конкурсу молодих джазових виконавців «Джаз-Палітра»
 


18-10-2020

Наказ № 99 від 13.10.2020р. "Про внесення змін щодо організації освітнього процесу"
 


09-10-20208 жовтня 2020 студенти коледжу змагалися на чемпіонаті області з кросу серед навчальних закладів міста
 

1 жовтня у Всесвітній день музики студент другого курсу відділу народних інструментів – Савченко Нікіта (клас викладача Ковальової Ганни Володимирівни) брав участь в традиційному щорічному концерті «Віртуози завтрашнього дня» у Черкаській обласній філармонії.
 

Викладачка циклової комісії «Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни» Пшенічкіна Галина Миколаївна успішно захистила дисертацію та отримала вчене звання Кандидат мистецтвознавства.
 


23-09-202016 вересня 2020 о 14.45 - Концерт "Зустріч з першим курсом"
 


07-09-202031 серпня перед початком нового навчального року в музичному коледжі був проведений інструктаж з охорони праці «Про проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків коронавірусу COVID-19»
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник