новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
09-10-2020
Захист кандидатської дисертації

Викладачка циклової комісії «Теорія музики, природничо-наукові та фундаментальні дисципліни» Пшенічкіна Галина Миколаївна успішно захистила дисертацію та отримала вчене звання Кандидат мистецтвознавства. Таке рішення було одностайно затверджене Спеціалізованою Радою із захисту дисертаційних робіт, до складу якої входять провідні музикознавці України – М. Черкашина-Губаренко, М. Копиця, Ю. Чекан, В. Москаленко, Т. Гусарчук, І. Довгалюк, І. Драч та інші відомі вчені. Ця визначна для нашого навчального закладу подія відбулася 30 вересня 2020 року у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського, де Галина Миколаївна навчалася спочатку на кафедрі Історії української музики та музичної фольклористики (у класі проф. Євгена Єфремова), а згодом і в аспірантурі. Дисертація, над якою працювала дослідниця 15 років, була присвячена пісенному фольклору рідної Черкащини, зокрема, розмежуванню традицій Наддніпрянщини та Поділля, кордон між якими пролягає правобережною частиною Черкаської області.Матеріал для своєї наукової роботи авторка збирала самостійно у численних фольклорних експедиціях (деякі з них і зі студентами коледжу), відвідавши близько 160 сіл області та записавши тисячі зразків народної музики, яка збереглася й до сьогодні. Доповнили цю аналітичну базу зразки з друкованих джерел та архівів, що містять записи народної музики з теренів Черкащини.Найбільш показовими для виявлення і проведення кордонів між двома етнографічними регіонами виявилися архаїчні обрядові пісні (календарні та весільні), які склалися ще тисячі років тому та дійшли до нашого часу.У додатках до дисертації містяться 150 нотних транскрипцій народних пісень, а також велика кількість аналітичних таблиць та карт, які унаочнюють результати дослідження.

Окрім своєї беззаперечної наукової цінності, дисертаційна робота може використовуватись у навчальному процесі при вивченні дисциплін «Музичний фольклор», «Запис і розшифровка музичного фольклору», «Українська музична література» тощо, а нотні зразки залучено до репертуару поціновувачів народної пісні або авторських композицій.Бажаємо Галині Миколаївні подальшої плідної праці на науковій та викладацькій ниві! Пишаємось нашими кадрами!

        chm

05-05-2021День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією
 


30-04-2021Циклова комісія «Музичне мистецтво естради», як і в минулому році, вирішила продовжити минулорічний цікавий захід, присвячений Міжнародному дню джазу – «Джазовий марафон 2021»
 


28-04-2021У 2021 році Україна відзначатиме День охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР»
 


22-04-202126 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи.
 


20-04-2021Студенти коледжу підготували проекти «Будинок моєї мрії» і в режимі онлайн в Google Meet їх презентували
 

15 квітня 2021 року в онлайн режимі був проведений семінар для викладачів шкіл естетичного виховання на тему «Особливості звукоутворення в академічному, народному та естрадному співі»
 


15-04-2021У квітні 2021 року виповнюється 7 років від початку збройної агресії Російської Федерації на Сході України
 


12-04-2021Вітаємо переможців XXVI Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь» 2021р
 

З 22 по 29 березня 2021 року відбувся XVI Всеукраїнський відкритий джазовий конкурс пам’яті Р. Кобанченка у дистанційному режимі, який проводив Одеський фаховий коледж мистецтв ім. К.Ф. Данькевича
 


04-04-2021Засідання клубу «Зірковий шлях». Романенко Марина виступила з темою «Софія Ротару -легендарна українська співачка"
 

30 березня 2021 року студенти нашого коледжу концертували на великій сцені разом із професійними артистами академічного симфонічного оркестру Черкаської обласної філармонії у вже традиційному мистецькому проекті «Віртуози завтрашнього дня»
 


25-03-2021Нещодавно в стінах коледжу відбулося традиційне засідання клубу «Зірковий шлях». Костенко Оксана виступила з темою "Whitney Houston - легенда світової музики"
 


16-03-2021

Лист міністерства освіти і науки України "Щодо документів вступників, які посвідчують особу та громадянство"
 


15-03-2021

Міжнародний інтернет-конкурс юних композиторів «Junior Impreza» 2021
 

До 207 річниці від дня народження Тараса Шевченка, в стінах музичного коледжу був проведений конкурс «Читаймо Шевченка» - на кращу декламацію віршів українського поета, художника, мислителя.
 


12-03-202110 березня студенти Черкаського музичного коледжу просто неба декламували вірші українського генія – Тараса Шевченка
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник