новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
24-12-2019
Всеукраїнська конференція молодих дослідників народної музики

23 листопада 2019 р. студентки ІІІ та IVкурсів відділу теорії музики Черкаського музичного училища ім. С. С. Гулака-Артемовського разом зі своїм науковим керівником Галиною Пшенічкіною взяли участь у Другій всеукраїнській конференції молодих дослідників народної музики, яка відбулася на кафедрі музичної фольклористики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Конференція обʼєднала близько 30-ти учасників – студентів мистецьких навчальних закладів різних міст України – Києва, Львова, Черкас, Ужгорода, Рівного, Вінниці, Івано-Франківська, Хмельницького, Бахмута.


Організатори конференції, учасники та їхні викладачі

Під час всеукраїнського наукового зібрання розглядались різні важливі аспекти вивчення народної музики – регіональні етномузикознавчі дослідження, виконавський фольклоризм, історія фольклористики та її видатні постаті. До обговорення доповідей та дискусій активно долучились наукові керівники та організатори конференції, демонструючи щире зацікавлення виступами молодих дослідників, для багатьох з яких вони були першими у їх науковій карʼєрі.

ДоповідьКатерини Александровоїбула присвячена локальній пісенній традиції села Петропавлівка Городищенського району на Черкащині у площині динаміки її побутування. Катерина розповіла про кілька фольклорних експедицій до с. Петропавлівка, в одній з яких взяла участь сама під час студентської експедиції, організованої училищем у 2018 році. Доповідачці було цікаво порівняти жанровий та музично-стилістичний склад фольклорної традиції у одному селі та її динаміку протягом певного часового проміжку.

Олександра Малярова дослідила жанровий склад та стильові особливості музичного фольклору села Петрушин Чернігівського району. Студентка обрала саме Чернігівщину як поле для свого наукового дослідження, адже її зацікавив музичний фольклор рідного краю.

Ангеліна Сіренко звернулась до сучасних прочитань українського фольклору, зосередивши свою увагу на творчості етно-рок гурту «TheDoox». Готуючись до доповіді, вона вивчила чимало літератури, присвяченої сучасним музичним жанрам, а також особисто узяла інтервʼю у фронтмена гурту Максима Бережнюка.

Свої доповіді учасниці супроводжували аудіо-, відеоілюстаціями та слайд-презентаціями.

Для всіх наших дівчат виступ на цій конференції був першим у житті, проте, дуже успішним, що підтверджується багатьма схвальними відгуками з боку провідних вчених-етномузикологів України, які слухали студентів вживу та за допомогою інтернет-трансляції, яка була забезпечена організаторами.

Матеріали конференції були видані у спеціальному збірнику, тож можна привітати наших молодих музикознавиць ще й з першою науковою публікацією!

Окрім самої конференції, подорож до Львова мала насичену культурну програму. Черкаські учасники конференціївідвідали дім-музей видатної української співачки Соломії Крушельницької, імʼя якої було відоме у цілому світі. Похід до Львівського оперного театру та опера-балет Є. Станковича «Цвіт папороті» залишили незабутні враження. Приємною та пізнавальною також стала прогулянка Музеєм народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, в якому збережені давні архітектурні та етнографічні обʼєкти.

Щиро вдячні організаторам конференції у Львові – проф. Ірині Довгалюк, доц. Юрію Рибаку, доц. Ліні Добрянській, доц. Ларисі Лукашенко та багатьом іншим за чудовийзахід та отриманий нами науковий досвід, а також усім молодшим та старшим колегам за знайомство та приємне спілкування!

Галина Пшенічкіна

       

27-05-2020

Наказ № 49 "Про відновлення відвідування занять студентами 4 курсу навчання"
 


25-05-2020

Наказ № 48 від 23.05.2020 "Про допуск до підсумкової семестрової екзаменаційної сесії"
 


22-05-2020Розклад підсумкової семестрової екзаменаційної сесії студентів 4 курсу навчання
 

Розклад семестрових екзаменів (дистанційно) 2,4,6 семестри навчання 2019-2020 навчального року
 


19-05-2020Перелік екзаменів та диференційованих заліків на 2 семестр 2019-2020 навчального року
 


18-05-2020Наказ № 46 від 14.05.2020 Щодо проведення екзаменаційної семестрової сесії у дистанційній формі
 


12-05-2020Новий освітній досвід, який ми отримали під час карантину, вніс свої корективи в наше життя. Більше місяця праці показує, що дистанційне навчання має свої пріоритети. Вже давно виникла потреба в інтерактивній взаємодії студентів і викладачів в процесі навчання, надання їм цікавої можливості самостійної роботи з освоєння нового музичного матеріалу.
 


29-04-2020В межах соціального проекту для студентів "Scholarship в Україні" діє V конкурс для здобувачів вищої освіти. Карантин - додаткова можливість для студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського отримати грант на навчання.
 


21-04-2020На запрошення компанії Opera Co-Pro в онлайн трансляції та конференції в Лондоні 15 квітня 2020р. були представлені дві українські моноопери, які пройшли конкурсний відбір: "Листи кохання" Віталія Губаренка та "Марія Магдалина" Євгенії Марчук
 


13-04-2020До уваги випускників коледжу! Підрозділ військового оркестру ВМС ЗСУ України запрошує для проходження військової служби за контрактом
 


03-04-2020Лист cекретаріату Кабінету Міністрів України.
Відповідно до резолюції Прем’єр-міністра України від 27.03.2020 № 13137/0/1-20 та у зв’язку із заходами з протидії поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, просимо забезпечити проведення із залученням лідерів громадської думки, представників інститутів громадянського суспільства, засобів масової інформації, у тому числі місцевих, інформаційної роботи серед населення щодо необхідності дотримання карантину, важливості допомоги батькам, піклування про сусідів тощо
 


01-04-2020Наказ №38 Про додаткові заходи на період карантину
 


31-03-2020Наказ №37 від 20.03.2020 Щодо організації освітнього процесу у Черкаському музичному коледжі ім. С.С. Гулака-Артемовського під час карантину
 


26-03-2020Заходи щодо організації освітнього процесу, організаційно-педагогічної, науково-методичної, виробничої роботи Черкаського музичного коледжу ім. С.С. Гулака-Артемовського на період запровадження карантину
 

Наказ №36 "Про організаційні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19" від 20.03.2020
 

Наказ №35 "Про режим роботи коледжу під час карантину" від 12.03.2020
 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник