З історії
До 50-річчя Черкаського музичного училища
ім. С.С.Гулака-Артемовського (2011 рік)
Циклова комісія гуманітарних і соціально-економічних дисциплін училища (спочатку загальноосвітній відділ) нині нараховує 11 штатних викладачів, які забезпечують оволодіння студентами знаннями відповідно до програми загальної середньої освіти, а також основами суспільних наук. Молоді музиканти окрім диплому молодшого спеціаліста отримують атестат про повну середню освіту, що обумовлює можливість продовжити навчання у вищих навчальних закладах різного профілю. Організація навчального процесу забезпечує всебічний розвиток молоді, формує навички самостійної та пошукової роботи.

ФОТО: Л.С.КОВПАК – голова циклової комісії у 1970-80-х роках |
Циклова комісія рахує час своєї діяльності з початку заснування училища. Серед її педагогів було немало яскравих особистостей, котрі запам’яталися як віддані своїй справі педагоги-ентузіасти. І насамперед потрібно зазначити ім’я найбільш продуктивного завідуючого – Людмили Сергіївни Ковпак. Вона представляла тип високоерудованого у питаннях історії, політики, культури та мистецтва викладача, була небайдужою до справи виховання молоді людиною. Завдяки її починанням в училищі активно працював клуб любителів поезії, проводились тижні літератури, влаштовувались численні літературно-театралізовані композиції, які запам’яталися багатьом випускникам Черкаського музичного училища 1970 – 80-х років.
Колектив циклової комісії гуманітарних і соціально-економічних дисциплін шанує вагомий вклад ветеранів, які значну частину свого життя і творчих сил віддали розбудові Черкаського музичного училища.
Викладач французької та німецької мови Спільніченко Г.П. докладала чимало зусиль для налагодження мистецьких контактів училищної молоді з їх ровесниками за рубежем у рамках діяльності «Клубу інтернаціональної дружби». Над поглибленням рівня суспільно-історичної свідомості студентів наполегливо працювали М.В.Савченко та Л.Г.Гвоздь. Як організаторів численних спортивних змагань та тренерів, котрі вели студентів Черкаського музичного училища до перемог на олімпіадах міського і обласного рівня, пам’ятають М.Б.Святченка і Р.С.Петрова. Особливо слід згадати про подружжя Ірину Павлівну та Сергія Кириловича Самар. Працюючи в училищі, вони не лише доступно і ясно пояснювали молодим музикантам точні науки, але і заклали фундамент матеріального забезпечення фонотеки, яка і нині служить новим поколінням в опануванні музичних скарбів, забезпечує потреби самопідготовки у царині музичної літератури. На цей час активно працюють ветерани: В.С.Малик – викладач англійської мови, яка свого часу як голова профспілкової організації багато піклувалася про виробничі та побутові інтереси педагогічного колективу училища; Р.С.Петров – викладач фізвиховання; М.М.Попов – викладач української мови та літератури, Л.М.Бондаренко – викладач історії та соціально-філософських наук.
ФОТО: ВЕТЕРАНИ ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ГУМАНІТАРНИХ І СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН
|

Г.П.Спільніченко
|

М.Б.Святченко
|

М.В.Савченко
|

Л.Г.Гвоздь
|

Р.С.Петров
|

С.К.Самара
|

Попов М.М.
|
 |
 |
ФОТО: І.П.САМАРА стала першою серед викладачів, котра проклала студентам Черкаського музичного училища шлях до інформаційних технологій. А каталог музичних аудіонадходжень фонотеки, який вона склала з надзвичайною ретельністю, і до цього часу вірно служить молодим музикантам та їх наставникам |

ФОТО: Засідання клубу інтернаціональної дружби веде Г.П.СПІЛЬНІЧЕНКО (1987)
|

ФОТО: Урок історії веде викладач М.В.САВЧЕНКО
|

ФОТО: Життєвий шлях викладача англійської мови В.С.МАЛИК тісно пов’язаний з долею Черкаського музичного училища. Чимало сил вона поклала на посту голови училищної профспілкової організації, як очільник циклової комісії, як завідувач кабінету іноземних мов. Однак найзначніший її вклад – це створення і оформлення експозиції музею училища. Тут зібрані цікаві матеріали про мистецькі набутки нашого краю, фотодокументи і письмові свідчення, у яких закарбувалася історія та звершення рідного навчального закладу. Музей служить прекрасним засобом пробудження і зміцнення любові студентів до своєї alma mater.
|

ФОТО: Дівоча команда Черкаського музичного училища з баскетболу.
Тренер – Р.С.ПЕТРОВ
(Середина 1970-х рр.)
|

ФОТО: Про походи вихідного дня (вилазки до лісу) з приємністю згадують студенти усіх часів. Так започатковувалася сучасна училищна традиція проведення Днів здоров’я… Разом зі студентами середини 1970-х років викладач фізкультури Р.С.ПЕТРОВ (стоїть 4-й ліворуч), поруч – О.В.МЕНЬШЕНІН (тоді – комсорг училища, нині – заступник директора з господарської частини), заступник директора з виховної роботи М.М.ПОПОВ (стоїть 3-й праворуч, нині – викладач української мови і літератури). Серед студентів Т.Л.ГУК (сидить 4-а ліворуч) – нині- голова циклової комісії |
Разом із Л.С.Ковпак укорінював музично-театральні традиції викладач української літератури М.М.Попов, який свого часу керував діяльністю театральної студії. Чимало студентів, пройшовши його «театральні інститути» завдячують Миколі Миколайовичу тим, що стали відчувати себе більш впевнено у складному світі сьогодення.
 |
ФОТО:
Вистава «Створення світу»
(режисер – М.М.Попов,
середина 1970-х)
|
 |
 |
ФОТО: Театралізований монтаж сцен роману «Війна і мир» Л.Толстого, «артисти»: князь Волконський – А.Кравченко, Наташа Ростова – О.Мельниченко (постановник – Л.С.КОВПАК, 1986) |
ФОТО: Учасники вистави за повістю М.Гоголя «Сорочинський ярмарок»
(постановник – Л.С.КОВПАК, кінець 1980-х)
|
 |
ФОТО:
Викладач М.М.ПОПОВ
з учасниками
«Українських
вечорниць»
(2007)
|
Принцип сузір’я муз, коли краса класичної музики виявляє себе ще більш яскраво в оточенні високої поезії і художньої дії, об’єднував усі проведені Л.С.Ковпак та М.М.Поповим мистецькі заходи. Захоплення театром і літературою полонили чимало чутливих молодих людей. І це, поза всяким сумнівом, природно, бо здавна поезія, пантоміма і музика – вихованки давньогрецьких муз Полігімнії та Евтерпи – йдуть по світу як рідні сестри. Серед випускників Черкаського музичного училища є такі, хто не без животворного поштовху від захоплення літературно-театральною діяльністю реалізували себе на ниві театру і словесності. Як приклади – Сергій Проскурня – відомий вітчизняний театральний режисер; заслужений артист України Юрій Рудченко, котрий після закінчення театрального інституту присвятив себе артистичній справі (відома його роль композитора О.Бородіна у фільмі «І в звуках пам'ять відгукнеться» кіностудії ім. О.Довженка); Тетяна Гук – викладач української мови і гуманітарних дисциплін у рідному училищі, Олена Буєвич – талановита поетеса, одна із найвідоміших черкаських журналістів, Лариса Завгородня – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри видавничої справи редагування і теорії інформації Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Ольга Стельмашевська – відомий столичний театральний критик.

У минулому випускник циклової комісії струнних інструментів Черкаського музичного училища, а зараз відомий музично-театральний режисер Сергій ПРОСКУРНЯ під час зустрічі зі студентами училища і міжнародним постановочним колективом оперети Й.Штрауса «Циганський барон» (2009)
|

Талановита поетеса і відома черкаська журналістка Олена БУЄВИЧ написала не одну цікаву статтю про Черкаське музичне училище, де вона свого часу опановувала майстерність фортепіанного виконавства
|
Нині посаду голови циклової комісії, перейнявши її від В.С.Малик, обіймає випускниця рідного училища Тетяна Леонідівна Гук – викладач основ психології та культури мови. Пов’язала свою долю з alma mater після отримання вищої філологічної освіти О.В.Бреславська. В минулому віолончелістка – тепер викладач української мови та літератури.
Серед щорічних культурно-масових заходів, котрі проводяться викладачами циклової комісії – бесіди і літературно-музичні композиції до Дня української писемності та мови (викл. Т.Л.Гук), драматичні постановки театру-студії під керівництвом викл. М.М.Попова, бесіди на правові та морально-етичні теми (керівник клубу «Правник» Л.М.Бондаренко, викл. культурології Л.М.Шебаліна), Дні здоров’я (організатори – викладачі Р.С.Петров, О.М.Котолуп).
Філологи циклової комісії пишаються перемогами студентів музичного училища на обласних конкурсах знавців рідної мови. Зазначимо призові місця на обласному етапі конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика: Н.Канзафарова (2008 рік, викл. О.В.Бреславська), Н.Лопчинська (2009 рік, викл. Т.Л.Гук).

ФОТО: Диплом студентки Н.Лопчинської – лауреата І місця в обласному етапі ІХ Міжнародного конкурсу з української мови
ім. П.Яцика
|

ФОТО: Учасники літературно-музичної композиції до Дня української
писемності та мови (2010 рік).
Керівник – викладач Т.Л.ГУК
|
Викладачі фізкультури щорічно зі значною кількістю учасників і вболівальників проводяться шахово-шашкові турніри, футбольні і волейбольні чемпіонати, змагання
з бадмінтону.
ФОТО: Викладач фізкультури О.М.КОТОЛУП під час турніру(2010) |
Молода зміна у колективі циклової комісії представлена філологами Л.М.Олексієнко та О.В.Бреславською, викладачем точних наук Л.І.Кондес, котрі є також творчими, турботливими та ініціативними класними керівниками, які не лише піклуються про навчання своїх вихованців та допомагають їм вирішувати побутові проблеми, а й спрямовують творчий запал молоді на цікаві мистецькі проекти: вистави на англійській мові, театралізовані концерти, різноманітні походи до театру, в музеї тощо.
Циклова комісія гуманітарних і соціально-економічних дисциплін Черкаського музичного училища спрямовує усі свої зусилля на всебічний і гармонійний розвиток студентів – майбутніх працівників культурно-просвітницької ниви.
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ГУМАНІТАРНИХ І СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ДИСЦИПЛІН у ювілейний 50-й рік Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського

1-й ряд (зліва-праворуч): Л.М.ОЛЕКСІЄНКО – викладач англійської мови, керівник академічної групи; голова циклової комісії Т.Л.ГУК – викладач основ психології та культури мови; Л.М.БОНДАРЕНКО – викладач суспільних наук; М.М.ПОПОВ – викладач української мови і літератури. 2-й ряд: Р.С.ПЕТРОВ – викладач фізичного виховання; О.В.БРЕСЛАВСЬКА – викладач української мови та літератури, керівник академічної групи; О.М.КОТОЛУП – викладач фізичного виховання; Л.І.КОНДЕС – викладач фізики та математики, керівник академічної групи
|
----------------------------------------------------------------
Адміністрація Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського буде вдячна відвідувачам сайту за надання додаткової об’єктивної інформації (факти, спогади, фото тощо) щодо того, як складалася мистецька доля його випускників. Ваші відгуки, побажання, уточнення, доповнення у коректній формі відсилайте на електронну
адресу muza-p@neocm.com або pomogaj@ukr.net
chm
|
|