сектор практики- з історії
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
З історії
До 50-річчя Черкаського музичного училища
ім. С.С.Гулака-Артемовського (2011 рік)

«Музика здатна здійснювати певний вплив на етичну сторону душі; і раз музика володіє такими властивостями, то, вочевидь, вона має бути включеною до числа предметів, які виховують молодь». Арістотель

Сучасний викладач на новому етапі розвитку музичної освіти в Україні повинен усвідомлювати цілі, завдання, зміст, принципи, форми навчання, володіти класичними і новітніми методиками та засобами педагогічної роботи у сфері шкільництва; знати особливості психології різних вікових груп; розуміти основи організації діяльності початкового мистецького навчального закладу. Комплекс методико-педагогічних дисциплін у навчальному плані музичного училища націлений на вирішення цих складних завдань.

Головною метою «педагогічної практики» як навчальної дисципліни є застосування отриманих знань і навичок у безпосередній роботі, оволодіння необхідною професійною підготовкою відповідно до вимог часу та музично-педагогічної науки, опанування репертуару дитячої музичної школи, вивчення досвіду провідних викладачів із фаху. Для цього при Черкаському музичному училищі і була створена школа-студія. Вона є головною базою для проходження педагогічної практики студентами ІІІ – ІV курсів.

Протягом існування школи-студії її очолювали З.К.Зарудна, Л.І.Степаненко, Ю.Я.Сажин. Зараз цим навчальним підрозділом Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського завідує Ірина Михайлівна Черненко. 

ФОТО: ЗАВІДУВАЧІ ШКОЛОЮ-СТУДІЄЮ ПРАКТИКИ ПРИ ЧЕРКАСЬКОМУ МУЗИЧНОМУ УЧИЛИЩІ


З.К.Зарудна


Л.І.Степаненко


Ю.Я.Сажин


І.М.Черненко

ФОТО: Перші кроки майбутніх учителів музики (1960-ті)

Нині на шістьох відділах студії навчаються більше 100 учнів. Сектором практики на циклових комісія керують компетентні викладачі: фортепіано – Н.Ю.Желудова, оркестрові струнні інструменти – С.А.Амеліна, оркестрові духові та ударні інструменти – А.М.Оношко, народні інструменти – Ю.Я.Сажин, хорове диригування – Л.І.Василькова, музичне мистецтво естради – О.Л.Губерук, відділ теорії музики – Т.М.Ахременко. Навчальний процес організовано згідно з типовими навчальними планами та програмами для шкіл естетичного виховання. Під проводом досвідчених консультантів молоді музиканти, готуючись до професії викладача музичної школи, опановують прийоми результативної роботи з учнями.

На уроках педагогічної практики студенти ознайомлюються із різними сторонами навчально-виховного процесу, набувають навичок творчого підходу до педагогічної діяльності.

ФОТО ліворуч: Урок з маленькою ученицею веде студентка Н.Скорик.

ФОТО праворуч: Успішний виступ малого трубача на звітному концерті школи-студії

-----------------------------------------

ФОТО:  Учасники звітного концерту школи-студії педагогічної практики, який щорічно у травневі дні радує батьків, наставників і юних артистів-музикантів (2005)

Талановитими і наполегливими учнями школи-студії дбайливо і невтомно опікуються як студенти-практиканти, так і їх досвідчені консультанти. Юні вихованці Черкаського музичного училища постійно здобувають перемоги на обласних конкурсах обдарованих дітей. Серед лауреатів останніх років Науменко Дарина, Остроушко Ірина, Школьна Даша, Кошелєва Дарина та інші.

Чимало випускників школи-студії обирають музику своєю професією і продовжують навчання в училищі. Серед тих, хто останнім часом поповнив список успішних студентів Черкаського музичного училища, струнники – Є.Атамась і А.Шостопал, піаністи – Н.Скорик і Я.Резніченко, теоретики – І.Коломієць, отримав диплом молодшого спеціаліста із фаху «духові інструменти» П.Шаповалов тощо. Найбільш перспективні, за тривалі роки напружених занять переконавшись у правильності обраного шляху, здобувають вишу освіту в музичних академіях, як наприклад, І.Мартинюк, С.Резніченко, К.Нагорна, Ю.Гурін, А.Нестеренко, А.Харенко (Помогайбо)...

-------------------------------------------
Адміністрація Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського буде вдячна відвідувачам сайту за надання додаткової об’єктивної інформації (факти, спогади, фото тощо) щодо того, як складалася мистецька доля його випускників. Ваші відгуки, побажання, уточнення, доповнення у коректній формі відсилайте 
на електронну адресу 
muza-p@neocm.com або pomogaj@ukr.net

        chm

01-12-2019

Олімпіада «Композитори: пам’ятні і ювілейні дати 2020 року»
Конкурсні вимоги з музичної літератури для учасників обласної олімпіади з музично-теоретичних дисциплін серед учнів дитячих мистецьких шкіл у Черкаській методичній зоні 2020 року
 


28-11-2019


20 грудня 2019 о 18.00 - органний концерт лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів Олени Удрас 


24-11-2019


23 листопада 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С. С. Гулака-Артемовського викладачем історії України Л. М. Бондаренко проведено презентацію під час класної години, з переглядом фільму, до 86-х роковин української катастрофи - голодомору 1932-1933 років 
21 листопада 2019 студенти та викладачі училища відзначали День гідності та свободи 


22-11-2019


27 листопада 2019 о 14.45 - Концерт "VIVA PIANO" студентів циклової комісії "Спеціальне фортепіано" 
26 листопада 2019 о 10.30 - МАЙСТЕР-КЛАС Олексія Петухова та Михайла "Євтушенка 
13 листопада 2019 року в Уманському музичному училищі ім. П.Д. Демуцького відбувся Обласний методичний семінар викладачів початкових мистецьких закладів. 


15-11-2019


20 листопада 2019 - КОНЦЕРТ до "Дня студента" 


12-11-2019


31.10-02.11.2019 відбувся 33-й Міжнародний конкурс хорових колективів «Praga cantat» у м. Прага. 


07-11-2019


30-31 жовтня 2019 року у місті Будапешт (Угорщина) пройшов Міжнародний фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва. Цей захід своїм професійним рівнем та масштабом учасників посів значне місце у культурному середовищі всієї Європи. 


05-11-2019


25-27 жовтня 2019 року у м. Кривий Ріг відбувся ІІІ відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «Джаз на Поштовій». 
30 жовтня 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулися щорічні педагогічні збори студентів-практикантів. На зборах були також присутні всі керівники практики та викладачі-консультанти. 


01-11-2019


6 листопада 2019 о 14.45 - відкрита лекція доктора наук Рімантаса Слюжинскаса (Литва) «Традиційна музична культура народів Північної Європи» 
6 листопада 2019 о 14.45 - Концерт класу викладача Олени Рожкової «Лунають звуки листопада» 


23-10-2019


12-13 жовтня 2019 року у місті Києві відбувся IІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва «VOCAL SEASONS». Метою проведення фестивалю-конкурсу була популяризація вокального мистецтва, зокрема вокальної музики: академічного, естрадного, джазового та народного напряму; активізація творчого потенціалу молоді та підтримка талановитих учнів та студентів. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник