новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
11-12-2018
Нові фарби Джаз-Палітри 2018

30 листопада – 1 грудня 2018 року в м. Черкаси відбувся Третій Всеукраїнський конкурс молодих виконавців джазу «Джаз-Палітра 2018». Організатори конкурсу ставили за мету підтримку розвитку дитячого, юнацького та молодіжного джазового мистецтва, популяризацію кращих зразків світової та української джазової музики, розкриття талантів юних виконавців різних регіонів України, стимулювання розвитку джазового мистецтва у державі, обмін творчими досягненнями молодих українських джазових музикантів.
Засновниками та організаторами конкурсу стали:
- ГО «Фонд сприяння розвитку джазового мистецтва України «Джаз-Палітра»;
- Відділ «Музичне мистецтво естради» Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського;
- Асоціація естрадних та джазових оркестрів України Національної Всеукраїнської музичної спілки;
- Черкаська обласна філармонія.


Бiг-бенд Черкаського музучилища

Конкурс проводився у Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського серед учнів шкіл мистецтв, студентів музичних училищ та музичних академій України. На цей яскравий захід з’їхалось близько 130 виконавців з різних куточків України – Києва, Львова, Харківа, Дніпра, Одеси, Чернігова, Херсона, Кривого Рогу, Кам’янського, Арциза (Одеської області), Ватутіно та Чорнобая(Черкаської області) та самих Черкас.  Яскравою відмінністю від інших джазових конкурсів, що проводяться в Україні є те, що на Черкаській «Джаз-Палітрі» було заборонене використання фонограм (окрім категорії групи А), а для солістів в якості музичного супроводу надавався спеціально запрошений організаторами конкурсу інструментальний ансамбль (stage- band) професійних музикантів ( фортепіано – знаний в Україні джазовий піаніст Олексій Петухов, контрабас – відомий музикант «Cherkassy Jazz Quintet» Олександр Шнайдер та ударник  “Mike Ievtushenko Quintet” Євгеній Перевізник).

Конкурсанти змагались в 4 номінаціях – інструментальне та вокальне соло, інструментальні та вокальні ансамблі в 4 категоріях:
Група А – вихованці  шкіл естетичного виховання та палаців дитячої та юнацької творчості
Група В – студенти музичних училищ та коледжів мистецтва та культури
Група С – студенти музичних академій та університетів мистецтв та культури
Група Д – молоді музиканти віком від 18 до 35 років.

До складу журі конкурсу увійшли відомі українські виконавці джазової музики, викладачі та громадські діячі у сфері культури. Головою журі було обрано Олендарьова Вадима Миколайовича, доцента Національної музичної академії України  ім. П.І. Чайковського, кандидата мистецтвознавства, докторанта кафедри культурології, автора науково-дослідницьких робіт з вітчизняного джазу та української естрадної музики. Члени журі - Давидов Сергій Петрович – джазовий піаніст, композитор, аранжувальник, доцент кафедри «Музичного мистецтва естради та джазу» Харківського національного університету мистецтв та культури ім. І.П. Котляревського, кандидат мистецтвознавства, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських джазових фестивалів; Петухов Олексій Миколайович - джазовий піанист, композитор, аранжувальник, викладач Одеського училища мистецтв та культури  ім. К.Ф. Данькевича, диригент Одеського Біг-бенду Миколи Голощапова, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських джазових фестивалів; Корженок Вікторія Олексіївна – джазова співачка, викладач джазового та естрадного вокалу Київського інституту музики ім. М. Глієра, Київської школи джазового та естрадного мистецтва, переможець музичного шоу «Суперзірка» на телевізійному каналі 1+1, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських джазових фестивалів; Макаренко-Дергунова Галина Гуріївна – арт-директор Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців джазової музики «Джаз-Дебют», Міжнародного фестивалю «Зимові джазові зустрічі» ім. Є.Дергунова та Параду Біг-бендів України, відповідальний секретар Асоціації джазових та естрадних оркестрів України Національної музичної спілки, викладач та концертмейстер вищої категорії по класу фортепіано школи джазового та естрадного мистецтва України, журналіст Національної музичної спілки; Євпак Микола Федорович – саксофоніст та кларнетист, керівник Біг-Бенду Черкаського музичного  училища  ім. С.С. Гулака-Артемовського, викладач-методист з класу саксофону, заслужений працівник культури України, соліст “Cherkasy Jazz Quintet”, лауреат Міжнародних та Всеукраїнських джазових фестивалів; Красавіна Лариса Миколаївна – Голова громадської організації «Фонд сприяння розвитку джазового мистецтва України «Джаз-Палітра», завідуюча цикловою комісією «Музичне мистецтво естради» Черкаського музичного училища ім. С.С.Гулака-Артемовського, викладач-методист музично-теоретичних дисциплін та джазової імпровізації. 


Вiтання органiзаторiв Джаз-Палiтри вiд Макаренко-Дергуновоi Г.Г. (м.Киiв)

Якими ж стали результати конкурсу?
В номінаціі інструментальне соло:
І місце
категорія А: Гургу Марк (фортепіано) – Школа джазового та естрадного мистецтв, м.Київ, викладач –Сніжко В.К.
Кобець Соломія (скрипка)- Дитяча музична школа №4, м.Київ, викладач –Прощенков О.В.
Максимович Марк (саксофон) - Дитяча музична школа №10, м. Кривий Ріг, викладач Зінченко А.В.
Пузіна Віталія (тромбон) - Дитяча музична школа №36, м.Київ, викладач – заслужений діяч мистецтв України Басюк В.І.
категорія В:  Бобровський Дмитро (електрогітара) –Дніпровський музичний коледж  ім. М.Глінки, викладач – Маленко Д.Г.
Лінник Іван  (електрогітара)- Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака- Артемовського, викладачі – Ковальова А.В., Євтушенко М.В.
категорія С: Новиков Артем (фортепіано)- Харківський університет мистецтв та культури , викладач – Давидов С.П.
категорія D: Нестеренко Михайло (бас-гітара) – м. Одеса, викладач – Теплицька А. О.

ІІ місце
категорія А: Веріч Володимир (фортепіано) Дитяча музична школа №4 ім. Д.Шостаковича, м.Київ, викладач – Прощенков О.В.
Яретик Олександра (саксофон)- Дитяча музична школа №36, м.Київ, викладачі – заслужений діяч мистецтв України Басюк В.І., Басюк І.В.
Романюк Ярослав (електрогітара)-Центральна дитяча музична школа ім. М.Глінки, викладач - Маленко Д.Г.
категорія В: Іллюшина Анна (саксофон) - Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака- Артемовського, викладач – Євтушенко М.В.
Кропива Іван (електрогітара)- Дніпровський музичний коледж  ім. М.Глінки, викладач – Маленко Д.Г.
категорія С:  Лазарєв Дмитро (саксофон) –Львівська національна музична академія ім. М.В. Лисенка, викладач – Павелко В. В.

ІІІ місце
категорія А: Кухтін Михайло (електрогітара)-Центральна дитяча музична школа ім.  М.Глінки, викладач - Маленко Д.Г.
Лаукарт Дарія (фортепіано)- Школа джазового та естрадного мистецтв, м.Київ, викладач – Макаренко Г.Г.
категорія В: Марчук Іван (електрогітара)- Дніпровський музичний коледж  ім. М.Глінки, викладач – Маленко Д.Г.

В номінації вокальне соло:
І місце
категорія А: Балабан Олена – Арцизька дитяча музична школа (Одеська область), викладач – Копачова Ю.В.
Жуковська Крістіна – Черкаська дитяча школа мистецтв, викладач - Комарова Н.А.
Черкашин Данило – школа педпрактики при Херсонському музичному училищі, викладачі – Голдаковський О.В., Деордиця А.Я.
категорія В: Бугаєнко Анастасія – Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака- Артемовського, викладачі – Свірідова І.В., Красавіна Л.М.
Лизогуб Дионисий - Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, викладачі – Варавіна І.М., Красавіна Л.М.
Широченко Анастасія - Кам’янський музичний коледж, викладач – Хананаєва А.В.

ІІ місце
категорія А: Захарова Міріам - Дитяча музична школа №4 ім. Д. Шостаковича, м. Київ, викладач – Прощенков О.В.
Жовта Вероніка - Черкаська музична школа №1ім. М.В. Лисенка, викладачі - Варавіна І.М., Красавіна Л.М.
Шлончак Аліса – школа педпрактики  Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського, викладач – Кобець І.М.
категорія В: Авдиш Катерина – Київський інститут музики ім. М.Глієра,викладач Небога Л.Г.
Лихолай Катерина - Черкаське музичне училище ім. С.С. Гулака- Артемовського, викладачі – Рожкова О.А., Красавіна Л.М., Красавін Л.Д.
Палій Богдан - Херсонське музичне училище, викладач – Голдаковський О.В.

ІІІ місце
категорія А: Голубєва Карина - Черкаська музична школа №1ім. М.В. Лисенка, викладач – Мусеровська Л.О.
Грчіч Мілена - Черкаська музична школа №1 ім. М.В. Лисенка, викладач – Варавіна І.М.
Поповченко Лариса-Богдана - Школа джазового та естрадного мистецтв, м.Київ, викладач – Гайдай-Роскошна Л.В.
категорія В:  Деордиця Аліна - Херсонське музичне училище, викладач – Голдаковський О.В.
Дишлюк Богдан - Черкаське музичне училище ім. С.С. Гулака-Артемовського, викладачі – Тулуман Ю.М., Красавін Л.Д.
Курій Ольга - Черкаське музичне училище ім. С.С. Гулака-Артемовського, викладачі – Свірідова І.В., Красавін Л.Д.
Погосян Каріна - Черкаське музичне училище ім. С.С. Гулака-Артемовського, викладачі – Варавіна І.М., Красавін Л.Д.
Латишева Валерія - Кам’янський музичний коледж, викладач – Степанян Р.К.
категорія С: Онищенко Уляна – Дніпровська музична академія ім. М. Глінки, викладач - Степанян Р.К.
Бруско Юлія - Дніпровська музична академія ім. М.Глінки, викладач - Степанян Р.К.

В номінації інструментальні ансамблі:
І місце
категорія А: «Viktor Basiuk Orchestra» - Центр дитячої та юнацької творчості м. Києва (Оболонський р-н), керівники- заслужений діяч мистецтв України Басюк В.І. та Басюк І.В.
«Shekband» - Дитяча музична школа №4 ім. Д.Шостаковича, м.Київ, викладач –Прощенков О.В.
категорія D: «Аероплан» - м. Одеса, керівник - Теплицька А. О.

ІІ місце
категорія А: «Драйв-джаз» - Чернігівська музична школа ім. Є.В. Богословського, керівники - Безпала С.С., Брязкало Ю.А.
«Jazz-Junior» - Чернігівська музична школа ім. Є.В.Богословського, керівник-Безпала С.С.
«Little jazz line» – Криворізька міська музична школа №13, керівник – Дорошкевич В.Л.
Інструментальне тріо у складі: Пузіної Віталії, Пашкевича Євгенія та Красій Дар’ї, Київська дитяча музична школа №36, керівники- заслужений діяч мистецтв України Басюк В.І. та Басюк І.В.

ІІІ місце
категорія D: «Сеньйори сі-бемолю» Чернігівська музична школа ім. Є.В.Богословського, керівники-Безпала С.С.,Безпалий С.Г.
Інструментальний ансамбль у складі : Авдиш Катерини , Машовець Олександра, Попової Еліни та Грицака Ростислава, Школа джазового та естрадного мистецтв, м.Київ, керівник – Арзуманов  Д.О.

В номінації вокальні ансамблі:
І місце
категорія А: «Lucky girls band» – Черкаська дитяча музична школа №5, керівник – Хомік М.О.
категорія В: «Violin Voice» - Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака- Артемовського, керівник - Красавіна Л.М.
ІІ місце
категорія D: Аcapella гурт «Буднітай&Бамбакас» – БК  ім. І. Кулика, керівник – Хомік М.О.
ІІІ місце
категорія В: вокальний дует «Mireklse» – керівник – Кобець І.М.


Вокальний ансамбль "Violin Voice"

Дипломанти:
Інструментальне соло:
Машовець Олександр (електрогітара) - Школа джазового та естрадного мистецтв, м.Київ, викладач – Арзуманов  Д.О.
Собченко В’ячеслав (гітара) - Черкаська дитяча музична школа №3, викладач –Красніков В.В.
Вокальне соло:
Ковба Олександр – Чорнобаївська школа мистецтв, викладач – Жовтова Т.Д.        Гурина Катерина - Чорнобаївська школа мистецтв, викладач – Жовтова Т.Д.        Пересунько Софія – Ватутинська школа мистецтв, викладач – Матвійчук О.О.
Розколодько Вікторія – Черкаська дитяча музична школа №3, викладач Білоус А.С.
Дьо Олександра - Черкаська дитяча музична школа №2, викладач – Рожкова О.А.
Фурса Еліна - Чернігівська музична школа ім. Є.В. Богословського, викладач – Аксьон І.Р.
Кушко  Анастасія - Кам’янський музичний коледж, викладач – Степанян Р.К.

Завершився III Всеукраїнський конкурс молодих виконавців джазу «Джаз-Палітра 2018» Гала-концертом переможців конкурсу в Черкаській обласній філармонії, який відбувся 1 грудня   за участю Біг-Бенду Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського під керівництвом заслуженого працівника культури України, учасника відомого джазового гурту «Cherkassy Jazz Quintet» Миколи Євпака (диригент – лауреат багатьох міжнародних джазових фестивалів - Михайло Євтушенко). Кращим переможцям конкурсу була надана можливість виступити на Гала – концерті у супроводі Біг-Бенду Черкаського музичного училища. Яскравими і сценічно оригінальними були виступи Шлончак Аліси та Жуковської Крістіни з піснею "A tisket a tasket" , сл.і муз.  E. Фіцджеральд та В. Александера, Лихолай Катерини (“Mr. Paganini”, C. Кослоу), Лінника Івана («Caravan» Х. Тізола та Д. Елінгтона) та інших учасників.

Ще однією родзинкою Гала-концерту були виступи членів журі конкурсу - провідних джазових музикантів України: Сергія Давидова - доцента Харківського національного університету мистецтв ім.І.П.Котляревського, засновника професійної джазової фортепіанної школи, співзасновника міжнародного джазового фестивалю «Kharkiv ZA JAZZ FEST», організатора щомісячних концертів у Харківській філармонії «Джазові вечори з Сергієм Давидовим»; Олексія Петухова - викладача Одеського училища мистецтв та культури ім.К.Ф.Данькевича, диригента Одеського Біг-Бенду, джазового піаніста, композитора, інтерпретатора джазових стандартів та класичної музики, учасника великої кількості міжнародних джазових фестивалів; Вікторії Корженок – викладача джазового вокалу та скрипки Київського інституту музики ім.М. Глієра , переможниці телевізійних шоу «Суперзірка», «Голос країни» на телеканалі «1+1», лауреата міжнародних джазових фестивалів. Наприкінці концерту Біг-бенд запропонував невеличкий jam-session, де міг продемонструвати своє імпровізаційне мистецтво будь-який учасник конкурсу.


Виступ Бугаєнко Анастасii на Гала-концертi


Виступ Лихолай Катерини на Гала-концертi


Денис Лизогуб (Черкаське музучилище)


Журi Джаз-Палiтри 2018


Журi конкурсу


Карiна Погося (Черкаське музучилище)


Криворiзька ДМШ №13


Чернiгiвська ДМШ №2

Для всіх шанувальників джазової музики у фойє обласної філармонії була розгорнута книжкова виставка та виставка нотної літератури джазового спрямування Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Т. Шевченка та Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Симоненка.

Всі учасники конкурсу отримали велике задоволення від цікавих зустрічей з мистецтвом джазу, обмінювались досвідом, планами на майбутнє.

Лариса Красавіна,
Олена Помогайбо.

       

21-02-2020


26 лютого 2020 о 14.45 - Концерт лауреатів VIII конкурсу пам'яті С.С. Гулака-Артемовського 


16-02-2020


19 лютого 2020 о 14.45 - Концерт фортепіанної музики Анастасії Толстоног 


08-02-2020


14 лютого 2020 о 15-00 - Майстер-клас Сергія Радзецького. Презентація стилю виконання, який відкриває бас-гітару як сольний інструмент 


06-02-2020


12 лютого 2020 о 14.45 - "Все починається з любові". Концерт до Дня закоханих 


05-02-2020


14 лютого 2020 о 15.30 - Нова музика у Новий рік, концерт. Соня Сульдіна, скрипка, Швейцарія, Софія Судьдіна, фортепіано, Викладач ДМШ №12 


30-01-2020


29 січня 2020 відбулася зустріч-навчання студентів та викладачів училища з начальником навчально-методичного центру захисту та безпеки життєдіяльності 




22 січня 2020 на виховній годині були проведені тематичні уроки просвітницького змісту на тему – «День соборності: як українські землі об’єднались в одній державі» 


18-01-2020
Положення про VІІІ училищний конкурс НА КРАЩЕ ВИКОНАННЯ ТВОРІВ УКРАЇНСЬКИХ КОМПОЗИТОРІВ Конкурс присвячується пам’яті покровителя нашого навчального закладу – славетного співака і композитора Семена Степановича Гулака-Артемовського. 



Міжнародна науково-практична конференція «Молоді музикознавці», котра щороку проводиться на базі Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра, належить до числа перших в Україні та найбільш вагомих науково-практичних форумів молодих перспективних науковців у царині музичного мистецтва. 


17-01-2020


22 січня 2020 о 14.45 - Великий концерт «Святкові спогади» 


15-01-2020


20 січня 2020 о 10.00 - Майстер-клас професора Вищої академії музики м. Цетіньє (Чорногорія) Олексія Молчанова 




17 січня 2020 о 16.30 - Концерт фортепіанної музики професора Вищої академії музики м. Цетіньє (Чорногорія) Олексія Молчанова 


03-01-2020


Графік ліквідації академічної заборгованості студентів за 1, 3, 5, 7 семестри 2019-2020 навчального року 


24-12-2019


23 листопада 2019 р. студентки ІІІ та IV курсів відділу теорії музики Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського разом зі своїм науковим керівником Галиною Пшенічкіною взяли участь у Другій всеукраїнській конференції молодих дослідників народної музики 


23-12-2019


14 грудня 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського зібралися талановиті юні музиканти та їх викладачі з музично-теоретичних дисциплін. Тут, за підтримки Департамент культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської облдержадміністрації, відбувся традиційний щорічний Обласний конкурс з сольфеджіо «Ключ до майстерності» 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник