новини, події, афіша
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
11-10-2016
Міжнародний фестиваль академічної української музики

Міжнародний фестиваль академічної української музики вперше зазвучав у Черкасах.

Мальовниче курортне місто Черкаси нарешті дочекалося не тільки цікавої, але і надзвичайно важливої події в своєму музичному житті. Тут  традиційно шанують класичну музику і цінують кожну можливість зануритись у світ живого якісного виконання. Тому не є дивним той факт, що на культурній мапі міста з'являється новий музичний фестиваль, який адресований широкому колу слухачів. Популяризація української професійної академічної музики – основна ідея міжнародного фестивалю «Музичні імпрези України" м. Черкаси. Цього року фестиваль як мистецький проект виграв в конкурсі черкаських громадських проектів "Ідея - Дія - Результат" від громадської організації "Промолодь".

Отже, цьогорічна музично-культурна акція проводиться силами групи ентузіастів-волонтерів та їх партнерів, серед яких: Громадське ТБ, Телерадіокомпанія ВІККА,  Черкаська обласна державна телерадіокомпанія "Рось", будинок культури імені І. Кулика, Черкаське музичне училище імені С.С. Гулака-Артемовського, видавництво "Вертикаль", радіо "Солянка", Громадська організація "Промолодь", спортивний клуб "Грізлі", клуб тайбо «Анна Тарапата», майстер «Хенд мейд» Надія Гусаченко, фотохудожник Олексій Бадер, дизайнери Олена Окунєва та Яна Бакрадзе, музичний колектив "ARTTERRA".

До організаційного колективу "Музичних імпрез України" увійшли: Олександр Дяченко – диригент, заслужений діяч мистецтв України,  Тетяна Бачул – композитор, лауреат державної премії імені В. Косенка, член Національної спілки композиторів України, Наталія Брижата –  солістка (фортепіано) органного залу Черкаського музичного училища, Олеся Рожкова – солістка (сопрано)  органного залу Черкаського музичного училища,  Лариса Снозова – солістка (орган, фортепіано) органного залу Черкаського музичного училища, Євгенія Савченко – солістка (фортепіано) органного залу Черкаського музичного училища, Ірина Лісун – викладач Черкаського музичного училища, завідувач відділу  «Теорія музики», Лариса Яворська – викладач Черкаського музичного училища, завідувач відділу музично-історичних дисциплін та музичного фольклору,  Тетяна Бачул – композитор, член Національної спілки композиторів України, Світлана Пічугіна – журналіст, випусковий редактор журналу «Живи в Черкасах».

Музичний директор, головний ентузіаст та натхненниця фестивалю – українська композиторка, член Національної спілки композиторів, піаністка, органістка та педагог –  Євгенія Марчук. Вона розповідає, що фестиваль «Музичні імпрези України» має на меті привернути увагу до звучання саме академічної музичної інтонації.

– Мова йде про традицію високої класики, що плекається багато століть на різноманітних європейських та вітчизняних майданчиках від епохи бароко-класицизму до авангардно-модернової та постмодернової музичної мови. В цьому музичному різноголоссі впевнено звучить потужний голос і української класики – як сучасної, так і минулої…

За планами, фестиваль складається з чотирьох частин. Перша відбулась 26 квітня − це "Концерт-зустріч" ізвідомимукраїнським композитором Святославом Крутиковим, лауреатом національної премії імені М.В. Лисенка, членом Національної спілки композиторів України та Національної спілки кінематографістів України.

25 червня у Черкасах відбулася друга частина фестивалю –  концерт камерної музики "Мелодії фонтану". Він пройшов у незвичній новаторській формі для вітчизняного поціновувача класичної музики. А саме, організаторами було презентовано особливий стиль проведення концертів на відкритому просторі – оупен-ейр. Відомо, що подібний стиль давно знаний в практиці проведення рок-концертів, концертів популярної музики, естрадної, джазової тощо. В класичній традиції оупен-ейр широко застосовуються в оперній практиці (тут можна згадати як один з прикладів – відому першу постановку вердієвської  "Аїди" ).  Але саме цього разу в Черкасах відбулася цікава новація, а також певний мистецький експеримент в рамках самого стилю проведення ("openair" - дослівно - "на відкритом уповітрі"). Адже було зроблено сміливу і вдалу спробу винести у великий простір, на широкий загал, під численні кіно- і фотооб'єктиви саме академічну камерну музику, яка традиційно звикла для виконання у замкненій атмосфері невеликого концертного залу чи аудиторії. (Згадаймо, що дослівно термін "камерна музика" походить від італійського слова "camera", що значить "кімната", а основним споживачем відпочатку була малочисельна елітарна публіка з витонченим смаком...) Слід зазначити, що успіху цьогорічного концерту додала і затишна атмосфера відомого серед містян та гостей скверу з "Білим роялем" біля фонтану, розташованого у самому центрі Черкас.
 
– Тобто, з одного боку, "Мелодії фонтану" крокують в тренді проведень подібних заходів, долучаючись до європейського та світового досвіду музично-мистецького ангажементу. З іншого боку, такий формат "Мелодій" є знаковий для черкаської публіки і в історичному сенсі. Адже, це зелене місто багате на традиції виконання паркової музики, також проведення різноманітних музичних масово-популярних заходів просто неба тощо. Серед сучасних черкаських сцен "на відкритомуповітрі" – "Долина троянд", "Соснівський парк" і, звичайно, "Білий рояль" біля фонтану, – говорить Євгенія Марчук.

Також концерт презентувавновий жанр в мистецтві конферансьє. З огляду на те, що концерт розраховано на широкого слухача, в тому числі на дитячу аудиторію, весь концерт супроводжував і коментував дуже несподіваний ведучий, який приніс втіху і задоволення в першу чергу дітям – як слухачам, так і концертним виконавцям.  Вів всю програму та набув шаленої популярності славний Капітан Флінт – лялька у виконанні професійного актора Олександра Донця. Високим професіоналізмом відзначено роботу іншого ведучого "Мелодій"  - Едуарда Балюри, який є також учасником "Ораторської платформи".

Репертуар концерту охопив як традиційну, так і сучасну академічну українську музику, адже серед презентованих авторів – представники різних поколінь українського композиторства. Серед сучасних: Валентин Сильвестров (Київ), Жанна Колодуб (Київ), Святослав Крутиков (Київ), Юрій Шевченко (Київ), Анастасія Комлікова (Київ), Тетяна Бачул (Київ), Євгенія Марчук (Черкаси), Сергій Нікітін (Черкаси). Серед класиків: Микола Лисенко, Борис Лятошинський, Яків Степовий, Віктор Косенко, Микола Сильванський, Ігор Шамо, Михайло Жербін, Михайло Колачевський, Павло Шольц, Микола Дремлюга. Під час концерту «Мелодії фонтану» звучали сольні фортепіанні твори та дуети зі скрипкою, сопілкою в супроводі роялю та романси, пісні.

Успіх "Мелодій фонтану" гарантували і зовсім юні, молоді учасники концерту: Марія Рожок, наймолодша учасниця – учениця ДШМ імені Турчака (м. Київ), Анабель Де Лука – учениця ДМШ №2 (м. Черкаси),  Катерина Лихограй – учениця ДМШ № 5 (м. Черкаси),  Катерина Паламар – учениця ДМШ № 5 (м. Черкаси), Артем Калита – учень ДМШ № 5 (м. Черкаси),  Леся Вергуляцька – студентка Черкаського музичного училища,  Дар`я Кошелева – цьогорічна випускниця Черкаського музичного училища, які  на високому рівні презентували свою концертну програму. Всі отримали цінні призи та дипломи учасників фестивалю.

Теплий відгук слухачів отримали  професійні виконавці: композитор Тетяна Бачул (фортепіано), композитор Євгенія Марчук (фортепіано), Наталія Брижата  (фортепіано),  Євгенія Савченко  (фортепіано)  та Олеся Рожкова (сопрано).

– У планах організаторів провести ще два заходи у рамках фестивалю «Музичні імпрези України», – розповідає Євгенія Марчук.

– Це концерт симфонічної музики «До дня незележності» у виконанні Черкаського філармонічного оркестру під керівництвом Олександра Дяченка  в серпні та камерний концерт з іноземними виконавцями в середині вересня. Сподіваюся, що  «Музичні імпрези України» не лише позитивно вплинуть на культурне життя Черкас і сповістять про наше місто Україні та світу, а й обов'язково стануть традиційним і очікуваним фестивалем як серед учасників, так і для широкої публіки.

Світлана Пічугіна,
  журналіст

        chm

13-06-2019


17-19 травня 2019 року у м. Скадовськ відбувся 19-й традиційний Всеукраїнський конкурс-фестиваль дитячого та юнацького джазу «Джаз над морем». Четвертий рік поспіль черкаська делегація з успіхом виступає на цьому конкурсі і із задоволенням мріє знову і знову повернутись в цей благодатний край,- край, який претендує стати столицею дитячого та юнацького джазу! 


21-05-2019


18 травня - День науки в Україні 


16-05-2019


Студенти Черкаського музичного училища їм. С.С.Гулака-Артемовського в цікавій змагальній формі у вигляді квесту відпрацювали життєво важливі навички надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок урагану. Підсумки VI огляду методичних напрацювань викладачів музично-теоретичних дисциплін дитячих мистецьких шкіл Черкаської області, проведений у лютому - квітні 2019 року
 


02-05-2019


8 травня 2019 о 14:45 - тематичний концерт до Дня пам'яті та примирення 


20-04-2019


Вітаємо переможців першого Всеукраїнського вокального конкурсу “Vocal Seasons” (Київ) 


18-04-2019


Вітаємо з перемогою у II Всеукраїнському конкурсі “Дніпровські сурми” Іллюшину Анну та Озеран Дарину! 
Перемоги у трьох номінаціях з одного із найпрестижніших європейських конкурсів серед професійних хорів, що проходив у місті Ллорет-де-Мар, що в Іспанії, привіз хор студентів Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського. 


17-04-2019


13-14 квітня 2019 вокальний ансамбль відділу «Музичного мистецтва естради» "Violin Voice" отримав Гран-Прі на Першому Всеукраїнському конкурсі "Vocal Seasons" 


14-04-2019

З 1 по 5 березня 2019 року в Кропивницькому відбувся 24 всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь»
 


11-04-2019


5 квітня студенти та викладачі Черкаського музичного училища стали учасниками V Всеукраїнського конкурсу-гри з музично-теоретичних дисциплін «Камертон XXI» (м. Дніпро). 


04-04-2019


10 квітня 2019 з 10:00 - День відкритих дверей спеціалізації «Музичне мистецтво естради» 


29-03-2019


23 квітня 2019 о 17:00 - ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського 
3 квітня 2019 о 15:00 - Концерт фортепіанної музики учнів класу професора Гриднєвої Н.В. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник