конкурси- діяльність
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
Другий Всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців „Jazz- Дебют”


НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ!

Значення слова «Джаз» має дуже різний зміст для різних людей. Кожний наповнює це слово певним змістом на свій розсуд. Де б ви не почули джаз, його завжди легше впізнати, ніж описати словами. І нагоду його почути, зануритись у створення цього яскравого і незвичайного світу – мета любого музиканта, захопленого джазом. Атмосфера співробітництва, створення ситуації успіху викликає у молоді яскраве позитивне емоційне відчуття від своїх досягнень. Щоденні заняття, репетиції, співпраця з педагогом — це буденність. А бувають і яскраві хвилини свят. Саме таким святом став Другий Всеукраїнський конкурс молодих джазових виконавців „Jazz- Дебют”, який проводився 11-12 квітня в рамках ХІІІ Всеукраїнського фестивалю „Зимові джазові зустрічі” ім. Є. Дергунова. Головними організаторами конкурсу були Міністерство культури України, Департамент культури виконавчого округу Київради та Школа джазового та естрадного мистецтв м. Києва за сприянням журналу ”Джаз”. Фестиваль в цьому році був дуже очікуваним, оскільки 3 рази переносився по різним причинам. І нарешті це цікаве дійство відбулося!

Діти та молодь від 7 до 21 року зачаровували публіку своїми неординарними джазовими імпровізаціями цілих 2 дні! Перший день ІІ туру був конкурсним (після суворого відбору учасників І туру по відеозаписам), а на другий день відбулися майстер-класи, нагородження переможців, Гала-концерт членів журі, кращих виконавців та виступи учасників джазового фестивалю.

В цьому році на фестивалі-конкурсі найбільш численними були колективи із Києва, Черкас, Харкова, Херсону, Львова та Білої Церкви . Кількість делегації із Черкас складала 21 особу, не враховуючи складу Біг-бенду Черкаського музичного училища, який брав участь на другий день конкурсу у джаз-фестивалі.

Студенти відділу „Музичне мистецтво естради” Черкаського музичного училища ім..С.С.Гулака-Артемовського з успіхом виступили на конкурсі „Jazz- Дебют”, отримавши шість призових місць! В номінації вокальний ансамбль лауреатом став ансамбль „Cherry Blues” у складі Аракелян Надії, Бабенко Анастасії, Видовської Юлії, Висоцької Анни, Осипенко Поліни, Панченко Катерини, Рубан Анастасії та Устенко Оксани (керівник та аранжувальник Лариса Красавіна), ансамбль саксофонів „Saxobeat” у складі Кириченко Аліни, Омельчук Ольги (4ММЕ) та Пріня Костянтина (4дух),- керівник Микола Євпак) - ( ІІ місце) та інструментальний ансамбль „Sunny Mosaic” у складі Проценка Євгенія, Осичнюка Леонтія та Осичнюка Артемія (керівник та аранжувальник – Леонід Красавін) – ІІІ місце, в номінації соло (саксофон) – Прінь Костянтин , викладач - заслужений працівник культури України М.Ф.Євпак. Лауреатами ІІІ ступеню стали в номінації соло (вокал та скрипка) – Видовська Юлія, викладачі – Губерук О.Л., Красавін Л.Д. та Красавіна Л.М.; в номінації соло (гітара) – Проценко Євгеній (викладач Фоменко Г.В.). У досягненні високого результату студентам допомагали і педагоги- концертмейстери Пономаренко О.В., Галаган Є.Р. та Фоменко Г.В. Крім дипломів лауреатів та цінних подарунків інструментальний ансамбль „Sunny Mosaic” та Проценко Євгеній отримали ще й спеціальні дипломи за професійну майстерність від співорганізаторів конкурсу – київської громадської організації „Мистецька ліга”.

У цьому році конкурс „Джаз-Дебют ” відзначився ще й проведенням майстер-класів для учасників конкурсу та навчальних закладів міста Києва. В них брали участь і черкащани. Поряд з відомими виконавцями джазу, членами журі конкурсу –джазовим піаністом, доцентом Харківської академії мистецтв Сергієм Давидовим та заслуженим артистом України, саксофоністом Олександром Рукомойніковим майстер-клас по темі „Вокальна джазова імпровізація” провела викладач-методист Черкаського музичного училища Лариса Красавіна. В його проведенні їй допомагали студентки 3 курсу відділу „Музичне мистецтво естради” Осипенко Поліна та Висоцька Анна.

Кульмінацією фестивалю став концерт майстрів джазу України, в якому брав участь Біг-бенд Черкаського музичного училища під керівництвом заслуженого працівника культури України Миколи Євпака. Публіка зачудовано слідкувала за роздумами, фантазіями та почуттями, які висловлювались за допомогою голосів різних інструментів біг-бенду. Експресією, колоритним звучанням відзначилися виступи солістів оркестру Осипенко Поліни (вокал), Ганжі Дмитра (кларнет) та Іпатова Богдана (флейта). Своєю майстерністю гри на саксофоні всіх підкорив і наш маестро Микола Євпак.

Конкурс та фестиваль створили позитивну атмосферу, в якій налагоджувались творчі контакти, проходив обмін досвідом виконавської майстерності та педагогічної діяльності між колективами, виконавцями та викладачами. Досягнутий успіх відкрив молодим музикантам безмежні можливості для творчого зростання, він окриляє, викликає радість, надає впевненості, підживлює інтерес до улюбленої справи.

        chm

01-12-2019

Олімпіада «Композитори: пам’ятні і ювілейні дати 2020 року»
Конкурсні вимоги з музичної літератури для учасників обласної олімпіади з музично-теоретичних дисциплін серед учнів дитячих мистецьких шкіл у Черкаській методичній зоні 2020 року
 


28-11-2019


20 грудня 2019 о 18.00 - органний концерт лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів Олени Удрас 


24-11-2019


23 листопада 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С. С. Гулака-Артемовського викладачем історії України Л. М. Бондаренко проведено презентацію під час класної години, з переглядом фільму, до 86-х роковин української катастрофи - голодомору 1932-1933 років 
21 листопада 2019 студенти та викладачі училища відзначали День гідності та свободи 


22-11-2019


27 листопада 2019 о 14.45 - Концерт "VIVA PIANO" студентів циклової комісії "Спеціальне фортепіано" 
26 листопада 2019 о 10.30 - МАЙСТЕР-КЛАС Олексія Петухова та Михайла "Євтушенка 
13 листопада 2019 року в Уманському музичному училищі ім. П.Д. Демуцького відбувся Обласний методичний семінар викладачів початкових мистецьких закладів. 


15-11-2019


20 листопада 2019 - КОНЦЕРТ до "Дня студента" 


12-11-2019


31.10-02.11.2019 відбувся 33-й Міжнародний конкурс хорових колективів «Praga cantat» у м. Прага. 


07-11-2019


30-31 жовтня 2019 року у місті Будапешт (Угорщина) пройшов Міжнародний фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва. Цей захід своїм професійним рівнем та масштабом учасників посів значне місце у культурному середовищі всієї Європи. 


05-11-2019


25-27 жовтня 2019 року у м. Кривий Ріг відбувся ІІІ відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «Джаз на Поштовій». 
30 жовтня 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулися щорічні педагогічні збори студентів-практикантів. На зборах були також присутні всі керівники практики та викладачі-консультанти. 


01-11-2019


6 листопада 2019 о 14.45 - відкрита лекція доктора наук Рімантаса Слюжинскаса (Литва) «Традиційна музична культура народів Північної Європи» 
6 листопада 2019 о 14.45 - Концерт класу викладача Олени Рожкової «Лунають звуки листопада» 


23-10-2019


12-13 жовтня 2019 року у місті Києві відбувся IІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва «VOCAL SEASONS». Метою проведення фестивалю-конкурсу була популяризація вокального мистецтва, зокрема вокальної музики: академічного, естрадного, джазового та народного напряму; активізація творчого потенціалу молоді та підтримка талановитих учнів та студентів. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник