про училище та документи діяльності
НОВИНИ, ПОДІЇ, АФІША
Черкаське музичне училище
ім. С.С. Гулака-Артемовського

– один з найкращих мистецьких навчальних закладів не тільки Шевченкового краю, а й  України. В його стінах формується музична еліта, удосконалюють свій талант ті, кому самим Богом дано відчуття гармонії звуків.

Досвідчені викладачі училища окриляють юнацькі мрії своїх вихованців, надають їм впевненості, готують їх до великого життя в музиці.

Вже скоро пів століття педагогічний та студентський колективи училища творять історію, вписуючи сторінку за сторінкою, слово за словом його славні здобутки, напрацювання та звершення.

Якщо у 1961 році Черкаське музичне училище приймало своїх перших вихованців в трьох класах напівпідвального приміщення дитячої музичної школи № 1 міста Черкаси, то зараз, маючи хорошу матеріальну базу навчальних аудиторій, репетиційного та органного залів, фонотеки, бібліотеки з читальним залом, лабораторії звукозапису, їдальні, що розміщуються у будівлі, яка належить до пам’яток архітектури України та у сучасній добудові, училище надає всі умови для успішного навчання більше двохсот студентів.

Черкаське музичне училище ім.С.С.Гулака-Артемовського готує фахівців зі спеціальності “Музичне мистецтво” за спеціалізаціями:
фортепіано;
оркестрові струнні інструменти;
оркестрові духові та ударні інструменти;
народні інструменти;
хорове диригування;
теорія музики;
музичне мистецтво естради;
- академічний спів.

За 55 років у стінах училища підготовлено більше 4 тисяч молодих спеціалістів  різних спеціалізацій, більшість яких працюють в мистецьких колективах та дитячих школах естетичного виховання області. 

Найкращі випускники училища, закінчивши музичні академії та інститути мистецтв, стали викладачами вищих начальних закладів, керівниками творчих колективів, артистами оркестрів. Сорок сім з них  нині працюють викладачами училища, передаючи свій мистецький досвід сьогоднішнім студентам. 
Ось вже 34 роки колектив училища очолює заслужений працівник культури України Валентин Іванович Хороший. Він дбає про створення належних умов для підготовки висококваліфікованих фахівців для мистецьких навчальних закладів, культурно-освітніх установ та інших сфер діяльності, піклується щоб і студенти, і викладачі вибудовували свої партнерські стосунки на принципах взаємної довіри і поваги, вболівання за результати спільної роботи. За останні роки більш 50 студентів училища стали переможцями і вибороли звання лауреатів багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів виконавської майстерності: «Юність, творчість, натхнення» (Угорщина), «Гірське сузір’я»(Словаччина), «Провесінь» (м. Кіровоград), «Софіївські сурми» (м. Умань).
Училище пишається  своїми талановитими випускниками, серед яких -  професор Московської консерваторії ім. П.І. Чайковського Ю. Власенко, В. Замула – володар Кубка Світу серед акордеоністів, Народна артистка України Л. Зайнчківська, відомі талановиті хорові диригенти О. Бондаренко та С. Бондаренко, О. Стадник – заслужені артисти України, театральний діяч С. Проскурня, а також більше 300 лауреатів міжнародних, всеукраїнських, міжрегіональних конкурсів виконавців успішно працюють не тільки в Україні, а й вкладають свій талант і набуті знання до національних скарбниць культур Росії, Латвії, Естонії, Польщі, Чехії, Швеції, Бельгії, Аргентини, Сербії, Австралії, Ізраїлю, США, Німеччини...

В училищі працюють ряд творчих виконавських колективів, які є окрасою мистецької ниви Черкащини. Вдячні глядачі із захопленням приймають твори української і зарубіжної класики, сучасної музики у виконанні симфонічного оркестру під керівництвом викладача училища заслуженого діяча мистецтв України Олександра Дяченка, оркестру народних інструментів – керівник Ірина Дяченко, духового оркестру – керівник Володимир Бреславський, ансамблю баянів – керівник Юрій Сажин, капели бандуристів – керівник Любов Бридько, хору училища під керівництвом Віктора Сергієнка, джаз-бенду – керівник Микола Євпак.

Стали вже традицією творчі звіти виконавських колективів перед жителями обласного центру. В рамках заходів Всеукраїнського тижня музики для дітей та юнацтва відчиняються двері органного та концертного залів музичного училища для всіх небайдужих до музичного мистецтва дітей. Ці концерти – справжнє свято музики.

Музичне училище – центр методичної роботи, школа підвищення кваліфікації викладачів шкіл естетичного виховання в області. Щорічно на базі училища відбуваються  практичні семінари, на яких викладачі училища виступають з доповідями, дають відкриті уроки, знайомлять викладачів шкіл естетичного виховання  з новинками музичної і педагогічної літератури.
 За ініціативи викладачів щорічно на базі училища проводяться обласні конкурси вокалістів «Пісенні вітрила», «Бабусині пісні», «Моя Україна». Сотні юних талантів з області змагаються в майстерності співу, набувають професійного досвіду.

У 1986 році Черкаському музичному училищу присвоєно ім'я видатного українського співака і композитора, автора першої національної опери "Запорожець за Дунаєм", нашого земляка С.С.Гулака-Артемовського. Щомісячно завдяки зусиллям студентів і викладачів різних циклових комісій відбуваються концерти "Музичної вітальні", започатковані до 190 річниці від дня народження С.С. Гулака-Артемовського вони різні за тематикою та спільні за суттю, бо тут завжди господарює музика, натхненно і хвилюючи. 

Добру славу музичному училищу творять талановиті, самовіддані, чуйні викладачі, серед яких Народна артистка України, кавалер ордена княгині Ольги Валентина Саввопуло, Заслужений діяч мистецтв України Олександр Дяченко, Заслужені працівники культури України Володимир Желудов, Євген Кравченков, Валентин Хороший, лауреати Міжнародних конкурсів Володимир Бреславський і Микола Євпак та багато інших знаних в Україні та за її межами, самовіддано працюють сьогодні, продовжуючи славні традиції навчального закладу.  

Є, на жаль, і проблеми, які не вирішені протягом всіх років існування училища. Це:
- відсутність студентського гуртожитку, що дуже впливає на кількість абітурієнтів та їх якісний потенціал. Не секрет, що обдаровані і добре підготовлені абітурієнти разом з  добре організованим навчальним процесом, якісним педагогічним складом шукають і добрі умови проживання, чого не має училище;
- відсутній спортивний зал, без якого стає великою проблемою проведення занять з фізичного виховання в орендованих приміщеннях, що впливає на  їх якість, не дає можливості більш активно працювати спортивним секціям.
 
Колектив Черкаського музичного училища ім.. С.С.Гулака-Артемовського усвідомлює сутність і важливість поставлених  завдань  на шляху професійного становлення молодого покоління музикантів – педагогів, які збережуть і примножать традиції училища, відкриють свою сторінку в його історії.


Наказ №69 від 01.07.2019 Про підсумки семестрової екзаменаційної сесії та переведення на на ступний курс навчання

Наказ №69

Графік ліквідації академічної заборгованості студентів 2018-2019 навчального року (додаток до наказу №69 від 01.07.2019)


Рейтинг успішності 2018 - 2019
1-й курс

2-й курс
3-й курс

 
 
 

Наказ №62 від 18.06.2019 Про завершення навчанняЗвіт про проведення державних екзаменів в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовськогоу 2019 роціОсвітні програми та пояснення до навчальних планів


Фортепіано

Оркестрові струнні інструменти

Оркестрові духові та ударні інструменти
 
Народні інструменти
 
Хорове диригування
 
Теорія музики
 
Академічний спів
 
Музичне мистецтво естради (спів)
 
Музичне мистецтво естради (інструментальне виконавство)
 
Профільна середня освіта підготовки молодшого спеціаліста
   


Наказ №100 від 24.10.2017 Про запровадження Закону України "Про освіту"

 


Сертифікат про акредитацію


ВИТЯГ з рішення акредитаційної комісії від 3 липня 2017


Наказ №224 від 9.11.2017 Про переоформлення ліцензій


ВИТЯГ з реєстру навчальних закладів відомості щодо здійснення освітньої діяльності у сфері вищої освіти


Висновок експертної комісії про підсумки акредитаційної експертизи. 2017Положення про адміністративну раду Положення про організацію навчального процесу
   
 


ПРАВИЛА призначення академічних та соціальних стипендій у Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського:

 


Документи діяльності

Положення про студентське самоврядування в Черкаському музичному училищі  ЗВІТ про результати проведення переговорної процедури закупівлі №1 від 15.03.2016 року

Графік організації навчального процесу

Положення про методичну раду
ПОЛОЖЕННЯ про комісії студентського парламенту Черкаського музичного училища  ПОЛОЖЕННЯ про приймальну комісію Черкаського музичного училища

ПОЛОЖЕННЯ про апеляційну комісію Черкаського музичного училища ім. С.С. Гулака-Артемовського
Батьківський комітет Черкаського музичного училища
 


   


ПОЛОЖЕННЯ
про державну кваліфікаційну (атестаційну) та державну екзаменаційну комісії Черкаського музичного училища
Порядок затвердження переліку навчальних дисциплін вибіркової частини навчального плану для вивчення студентами Черкаського музичного училища ПРАВИЛА внутрішнього розпорядку Черкаського музичного училища

КЕРІВНИЙ СКЛАД

Правила користування навчальними аудиторіями
Перелік платних послуг, які можуть надаватися Черкаським музичним училищем КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР між адміністрацією та трудовим колективом на 2015-2020 роки


КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ:

 

 

 


МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА:

Деталізований паспорт:

Угода оренди:

Довідка про передачу майна:
Довідка про відповідність полжежного стану будівлі:
Санітарний паспопрт:
     

01-12-2019

Олімпіада «Композитори: пам’ятні і ювілейні дати 2020 року»
Конкурсні вимоги з музичної літератури для учасників обласної олімпіади з музично-теоретичних дисциплін серед учнів дитячих мистецьких шкіл у Черкаській методичній зоні 2020 року
 


28-11-2019


20 грудня 2019 о 18.00 - органний концерт лауреата міжнародних конкурсів та фестивалів Олени Удрас 


24-11-2019


23 листопада 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С. С. Гулака-Артемовського викладачем історії України Л. М. Бондаренко проведено презентацію під час класної години, з переглядом фільму, до 86-х роковин української катастрофи - голодомору 1932-1933 років 
21 листопада 2019 студенти та викладачі училища відзначали День гідності та свободи 


22-11-2019


27 листопада 2019 о 14.45 - Концерт "VIVA PIANO" студентів циклової комісії "Спеціальне фортепіано" 
26 листопада 2019 о 10.30 - МАЙСТЕР-КЛАС Олексія Петухова та Михайла "Євтушенка 
13 листопада 2019 року в Уманському музичному училищі ім. П.Д. Демуцького відбувся Обласний методичний семінар викладачів початкових мистецьких закладів. 


15-11-2019


20 листопада 2019 - КОНЦЕРТ до "Дня студента" 


12-11-2019


31.10-02.11.2019 відбувся 33-й Міжнародний конкурс хорових колективів «Praga cantat» у м. Прага. 


07-11-2019


30-31 жовтня 2019 року у місті Будапешт (Угорщина) пройшов Міжнародний фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва. Цей захід своїм професійним рівнем та масштабом учасників посів значне місце у культурному середовищі всієї Європи. 


05-11-2019


25-27 жовтня 2019 року у м. Кривий Ріг відбувся ІІІ відкритий Всеукраїнський фестиваль-конкурс джазового мистецтва «Джаз на Поштовій». 
30 жовтня 2019 в Черкаському музичному училищі ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулися щорічні педагогічні збори студентів-практикантів. На зборах були також присутні всі керівники практики та викладачі-консультанти. 


01-11-2019


6 листопада 2019 о 14.45 - відкрита лекція доктора наук Рімантаса Слюжинскаса (Литва) «Традиційна музична культура народів Північної Європи» 
6 листопада 2019 о 14.45 - Концерт класу викладача Олени Рожкової «Лунають звуки листопада» 


23-10-2019


12-13 жовтня 2019 року у місті Києві відбувся IІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокального мистецтва «VOCAL SEASONS». Метою проведення фестивалю-конкурсу була популяризація вокального мистецтва, зокрема вокальної музики: академічного, естрадного, джазового та народного напряму; активізація творчого потенціалу молоді та підтримка талановитих учнів та студентів. 


 
© Черкаське музичне училище ім. С.С.Гулака-Артемовського, 2009. Усі права застережені Розробка: І. Колісник